Anasayfa Haber Bülten HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Bilkent Üniversitesi İle Anlaştı

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Bilkent Üniversitesi İle Anlaştı

Türkiye’deki 15. yılını dolduran HUAWEI Türkiye, Ar-Ge merkezi alanında başarılı araştırmacıların Türkiye’de kalması için destek programları kurgulayıp anlaşmalar yapmaya devam ediyor.

Üniversite ve sanayi işbirlikleri kapsamında ilkini KOÇ Üniversitesi ile gerçekleştirdiği burs programı anlaşmasının ikincisini BİLKENT Üniversitesi ile imzalayan HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Türk mühendislerin desteği ile Türkiye için değer yaratmaya devam ediyor.

Bünyesinde 450’den fazla Türk mühendis barındıran ve her geçen gün bu sayıyı artırmayı hedefleyen HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Türkiye’nin ilk bilgisayar laboratuvarına sahip, ilk e-postanın gönderildiği Bilkent Üniversitesi, burs destek programı anlaşmasını gerçekleştirdi. Burs kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin araştırmalarının maddi ya da teknolojik alt yapı eksikliklerini gidermek üzere altyapı olarak HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi imkanlarını kullanabilecekleri burs programı dahilinde destek sağlanacak.

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, bünyesindeki “OpenLab” ile işleyen projeler hakkında bilgi alınıp, üzerinde çalışılan teknolojilerin deneyimlenebildiği yapısı sayesinde teknolojik yetersizliklerin önüne geçip, birlikte çalışmayı isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açıyor. Üniversite işbirlikleri konusunda çıtayı her gün yükselten HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, kurguladığı burs destek programın yıl sonuna kadar iki üniversite daha eklemeyi planlıyor.