Anasayfa Haber Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi Çok Yakında Geliyor

Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi Çok Yakında Geliyor

Windows 10 Nisan 2019 güncellemesi

Birçok yeniliğe ev sahipliği yapan Windows 10 Nisan 2019 güncellemesi için yolun sonuna gelindi.

Bir süredir 19H1 güncellemesi üzerinde çalışan Microsoft, yapmış olduğu açıklamayla Nisan 2019′da yeni bir sistem güncellemesi yayınlayacağını müjdelemişti.

Bu kapsamda Windows Preview sürümleri çatısı altında kullanıcılara bir takım özellikler ve hata gidermeleri sunan Microsoft‘un, Windows 10’un yedinci ana güncellemesini yakın zaman içerisinde yayınlayacağı ileri sürüldü.

Bugün yayınlanan yeni Windows 10 önizleme sürümü ile beraber mevcut yapı numarasını 18361‘e çıkartan Microsoft’un, yayınlamış olduğu yeni ön izleme sürümü 2 farklı hata düzeltmesine de ev sahipliği yapıyor.

Google’ın Oyun Platformu Stadia, AMD İle Güçleniyor

Daha önceden yayınlanan önizleme sürümünde ise 6 farklı hatayı düzelten Microsoft, yeni güncellemeyle beraber daha az hata düzeltmesine gidiyor.

Yine de bu konu hakkında henüz Microsoft cephesinde resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var.

Windows 10 Nisan 2019 güncellemesi

Dikkat Çeken Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi Yenilikleri

– Masaüstü kullanıcıları için yeni tema: Nisan 2019 güncellemesi ile beraber kullanıcılara yeni bir parlak tema sunulacak. Bu tema ile beraber Microsoft, menü ve arayüz elementleri gibi görsel bileşenlerin rengini değiştirecek. Ayrıca bu temaya uygun duvar kağıtları da kullanıcılara sunulacak.

– Baştan aşağıya yenilenen Başlat Menüsü : Yeni güncellemeyle arayüz tasarımına odaklanacak olan şirket, Başlat Menüsü tasarımına da el atacak. Bu kısımda daha minimalist bir tasarım diline geçiş yapacak olan Microsoft, daha az ikona yer verecek.

– Windows Sandbox: 19H1 güncellemesinin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise şüphesiz ki Windows Sandbox. Bu özellik sayesinde kullanıcılar güvenilmeyen uygulamaları, sistemden yalıtılmış bir şekilde açabilecekler. Böylece, işletim sistemine olası bir fidye yazılımı veya benzeri virüslerin girmesi rahatlıkla engellenebilecek.

– Güncellemeler için 7 GB ayrılmış alan: Windows 10 kullanıcılarının genel sorunlarına da odaklanan Microsoft, yeni ana güncellemesinde ayrıca Yetersiz Hafıza sorunununda el atacak. Windows 10 güncellemeleri için, otomatik olarak 7 GB alan ayıracak olan yazılım devi, böylece güncelleme sırasında olası Yetersiz Hafıza sorununu da tarihe karıştıracak.

– Windows 10 uygulamaları güncellenecek: Yeni güncelleme hakkında bilinen önemli detaylardan birisi ise, ana sistem uygulamalarının çoğu yeni özellikler ile güncellenecek.

– Microsoft güncelleme stratejisini değiştirecek: Bildiğiniz üzere, bir süredir Windows 10 Home kullanıcıları güncellemeleri duraklatma veya erteleme özelliğini bekliyorlar.

Yeni güncellemeyle bu bekleyişe de bir son verecek olan yazılım devi, Home kullanıcılarına sistem güncellemelerini bir haftaya kadar erteleme imkanı da verecek.