Anasayfa Haber Bülten Rise Of Kingdoms’a Osmanlı İmparatorluğu Geldi

Rise Of Kingdoms’a Osmanlı İmparatorluğu Geldi

Lilith Games’in geliştirdiği ve yayınladığı Rise of Kingdoms’ta artık Osmanlı İmparatorluğu da bulunuyor.

2013 yılında mobil oyun geliştiricisi olarak oyun sektörüne katılan Lilith Games, mobil oyunların oyun sektöründeki payının da artmasıyla beraber, günümüzde oldukça popüler olan oyunların altına imzasını atıyor. Şanghay menşeli firma, mobil oyun geliştiricisi olmasının yanı sıra, 2015 yılından itibaren geliştirdikleri oyunları da Lilith Games çatısı altında yayınlamaya başladı.

Rise of Kingdoms’ta Osmanlı rüzgarı

Yayınladıkları mobil oyunlar arasında en popülerlerinden biri olan Rise of Kingdoms, gelişmiş grafiklerle oyunculara gerçek zamanlı bir strateji oyun deneyimi sunuyor. Özellikle son güncellemesi ile oyuna Osmanlı İmparatorluğu’nu da dahil eden Lilith Games, Türk oyunseverleri de unutmadığını gösterdi.

Dünya genelinde 10 milyon indirmeyi geçen Rise of Kingdoms, Osmanlı İmparatorluğu’da dahil olmak üzere, oyunculara toplamda 11 farklı medeniyet ile oynama imkanı sunuyor. Ayrıca oyunda bu medeniyetlerin tarihinde yer etmiş önemli komutanlar da bulunuyor.

Genelde rol yapma oyunlarından aşina olduğumuz yetenek ağacı ve beceri puanları gibi özelliklerle geliştirilebilen komutanlar, oyuna oldukça farklı bir mekanik katıyor. Oyunu diğer gerçek zamanlı strateji oyunlarından ayıran en büyük özellik ise sınırsız birlik hareketleri. Bu özellik sayesinde oyuncular, ordularını yönetme konusunda özgür davranabiliyor.

Kesintisiz harita ile uzun soluklu bir strateji

Rise of Kingdoms, izole edilmiş alanlarla veya ekstra savaş ekranlarıyla oyuncuları yormuyor. Onlara sadece aşacakları dağları ve nehirleri vererek keşfedilmeyi bekleyen büyük bir harita
sunuyor. Bu haritada oyuncular tek başına değil. Oyuncular ittifaklar kurarak bu dağlarla ve nehirlerle bölünmüş haritada çeşitli bölgeleri ele geçirebiliyor.

Ele geçirdikleri bölgelerin kaynaklarını da elinde bulunduran ittifaklar, rakiplerinden bir adım öne geçiyor. Bu izole
edilmemiş açık harita diğer oyuncuları da gözlemleme şansı verdiği için, oyuncular rakiplerini gözlemleyerek ileriye dönük stratejilerini daha rahat oluşturabiliyor. Oyun Google Play ve App Store üzerinden indirilebilir.