Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 Tanıtıldı

In Haber, Mobil by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Daha gelişmiş özellikler ile gelen Samsung Galaxy Watch Active 2, Unpacked öncesinde tanıtıldı.

7 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Unpacked etkinliği öncesinde Samsung sürprizler yapmaya devam ediyor. Görünen o ki şirket tüm ilginin Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro modellerinde olması için hazırlanıyor. Galaxy Tab S6 tablet sonrasında şimdi ise Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat tanıtıldı.

Galaxy Watch Active 2 Özellikleri

Yeni Galaxy Watch Active öncelikle dijital olarak dönebilen Dokunmatik Çerçeve ile dikkat çekiyor. Geliştirilmiş One UI ile en iyi şekilde uyum sağlayan bu özellik kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Üründe 360 x 360 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran kullanılıyor. Ayrıca, 1.2 inç ile 1.4 inç ekran boyutları ile 40 mm ve 44 mm kasa seçenekleri sunuluyor.

Gücünü çift çekirdekli 1.15 GHz hızında Exynos 9110 çipsetten alan üründe, modele bağlı olarak 247 mAh veya 340 mAh batarya bulunuyor. 4 GB dahili depolama sunulurken Wi-Fi model 768 MB RAM, LTE model 1.5 GB RAM ile geliyor. Samsung akıllı saat için alüminyum ve paslanmaz çelik malzeme tercihinde de bulunabiliyorsunuz. Öte yandan, LTE için sadece paslanmaz çelik seçilebiliyor.

Samsung Galaxy Watch Active 2

My Style (Stilim) saat arayüzü ise kendinizin bir fotoğrafınızı alıp Samsung renk çıkartma algoritmasını kullanarak kayış seçenekleri ve farklı arayüzler öneriyor. Galaxy ekosisteminin bir parçası olan Watch Active 2’nin Samsung akıllı telefonlar ile daha uyum içinde çalışacağını da söyleyelim. Örneğin, saatinizi kamerayı kontrol etmek için kullanmanız mümkün.

Ürün güncellenmiş Running Coach uygulaması ile egzersizlerinizde gerçek zamanlı olarak hangi aşamada olduğunuzu kontrol edebiliyor. Üründe aynı zamanda yeni sensörler de mevcut. Tüm sensörler şu şekilde; 8 fotodiyot ile kalp ritmi izleme, EKG, ivmeölçer, jiroskop, barometre ve ortam ışığı. Önemli bir yenilikse 4G LTE sayesinde yakınlarda akıllı telefonunuz olmasa bile internete erişebilecek olunması.

Galaxy Watch Active 2 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

26 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan ürünün 40 mm modeli 280 dolar, 44 mm modeli ise 300 dolar fiyat etiketi taşıyacak. 27 Eylül itibarıyla çıkacak LTE modeller hakkında fiyat ve diğer bilgiler ise henüz mevcut değil.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Tab S6 Tanıtıldı