4K ve 55 İnç! Philips Momentum 558M1RY İlk Bakış

In IFA 2019, Video by Ali GüngörLeave a Comment

Oyuncu monitörlerinin büyüyüp televizyon halini aldığı, televizyonların da oyuncu özellikleri kazandığı bir dönemdeyiz. TV boyutlarında bir oyuncu monitörü olan Philips Momentum serisinden 5581RY modeline baktık.

55 İnç ile dev bir ekran sunan Philips Momentum 558M1RY, 120 Hz tazeleme oranına sahip. DisplayPort üzerinden bilgisayarınıza bağladığınızda ihtiyacınız olan elbette çok güçlü bir ekran kartı. Zira 4K çözünürlükte 120 FPS almak kolay bir iş değil.

Philips TV’lerdeki Ambilight özelliğine karşın, monitör tarafında da AmbiGlow teknolojisi bulunuyor. Oyun oynarken çevre aydınlatma sunan bu model, oyundaki görüntüyü ekrandan duvarlara genişletmiş bir etki yaratıyor. Ayrıca Bauer & Wilkins ses sistemiyle geliyor.

HDR desteğinde de DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip. Bu önemli zira zirve noktada 1000 nit parlaklık verebiliyor. 600 Nit parlaklığı devamlı olarak verebiliyor. Bu sayede karanlık ve aydınlık alanlar arasındaki dinamik aralık farkı çok geniş ve vurgulu olarak gösterilebiliyor.

55 İnç ile PC’yi konsol gibi kurup, oturma odasında Gamepad ile oynamak isteyenler için başarılı bir konsept. Hem daha büyük ekranların yaygınlaşacağını, hem de 120 Hz ve 4K monitörlerin devamının yolda olduğunu gösteriyor. 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sürülecek ve özellikle yeni nesil konsollar ile birlikte öne çıkacak.