Anasayfa Haber iOS İçin Adobe Fresco Çıktı

iOS İçin Adobe Fresco Çıktı

Adobe Fresco

iPad ile dijital boyama ve çizim için güçlü bir uygulama arayanlar için Adobe Fresco hazır.

Adobe tarafından Project Gemini adı altında geliştirilen iPad uygulaması sonunda yayınlandı. Dijital boyama ve çizim uygulaması Adobe Fresco, iPad ile dijital sanat çalışmaları gerçekleştirmek isteyenler için önemli bir alternatif olacak.

Fresco ile boya türleri, binlerce fırça, efekt ve kanvas malzemesi gibi eşsiz özellikler sunuluyor. Apple Pencil desteği de sunan yeni Canlı Fırçalar özelliği ise sulu boya ve yağlı boyaları taklit ederek, 3 boyutlu efektlerle birlikte olağanüstü gerçekçilik sunabiliyor. Uygulama ayrıca, Photoshop katman karıştırma modları ile de uyumlu. Önemli bir detay ise Fresco ile yaratılan çalışmaların Adobe Illustrator ile açılıp düzenlenebilmesi.

iOS 12.4 ve üstü destekleyen uygulama; iPad Pro (tüm modeller), iPad Air (3. nesil), iPad (5. ve 6. nesil) ve iPad mini (5. nesil) ile kullanılabiliyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama sınırlı sayıda profesyonel araç ve özellik ile geliyor. Creative Cloud aboneleri ise başka herhangi bir ücret ödemeden tüm araçlara erişebiliyor. Abone olmayanlar ise 6 ay ücretsiz kullanım ile tam sürüme aylık 9.99 dolar karşılığında sahip olabiliyor.

Uygulamayı App Store üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Adobe Lightroom Classic GPU Hızlandırma Desteği Kazandı

 

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.