Samsung Galaxy A51 Görselleri Sızdı

In Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

Samsung’un 2019’da en başarılı telefonları arasında yer alan Galaxy A50 için devam modeli olan Galaxy A51 geliyor. Telefonun ilk render görselleri OnLeaks tarafından sızdırıldı.

Geçtiğimiz hafta A51’in arka yüzünde yer alan dörtlü kamera düzeni sızdırılmıştı. “L” harfi şeklindeki bu kameraların hangi özelliklere sahip olacağı ise şimdilik bilinmiyor.  Ardından Galaxy A51, SM-A515F kod adıyla Geekbench testlerinde belirdi ve cihazın tıpkı Galaxy A50s gibi Exynos 9611 işlemcisi ve 4 GB RAM’e sahip olacağı öğrenildi.

Şimdiyse telefonun hem ön hem de arka yüzü bir arada ortaya çıktı. Cihazın ön tasarımında en çok dikkat çeken detay ise elbete Note 10 benzeri ön kamera oldu.  Sızdırılan diğer detaylara göre, Samsung’un yeni orta segment telefonu ince çerçevelere, 6.5 inçlik hayli geniş bir ekrana ve 32 MP selfie kamerasına sahip olacak. A51’in uzunluğu 158.4 mm, genişliği 73.3 mm ve kalınlığı 7.9 mm olacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi henüz dörtlü kameraların özellikleri net değil. Yine de söylentiler üzerinden gidersek; Galaxy A51’de 48 MP geniş açılı kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 12 MP telefoto kamera ve 5 MP’lik derinlik algılayabilen yardımcı kamera bulunacak.

Telefonun 4.000 mAh dahili bataryaya sahip olması beklenirken, kutudan yeni OneUI sürümü ve Android 10 ile beraber çıkacak.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy M30s Kutu Açılışı