Anasayfa Haber Tesla, Kısa Sürede 250.000 Cybertruck Ön Siparişi Aldı

Tesla, Kısa Sürede 250.000 Cybertruck Ön Siparişi Aldı

Tesla’nın tanıtımı talihsiz olaylar yaşanmasına rağmen büyük ilgi topladı. Cybertuck siparişleri gün geçtikçe artıyor.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, geçtiğimiz günlerde sıradışı tasarıma sahip elektrikli pikap aracını tanıtmıştı. Etkinlik üzerinden ise 1 hafta geçmeden 250.000 ön sipariş sayısına ulaşıldı. Aracın ön siparişi için sadece 100 dolar depozito alınıyor.

Cybertruck‘ın sağladığı fayda ve hızına vurgu yapan Musk, aracı Amerika’nın en favori kamyoneti F150 ve dünyanın en iyi spor arabalarıyla kıyaslamıştı. Bununla yetinmeyerek aracı Porsche 911’den daha “hızlı” olarak nitelendirdi. Ayrıca Musk, Twitter üzerinden tartışmalara yol açacak bir paylaşım da yaptı.

Bu paylaşımda Cybertruck’ın, en büyük rakibi Ford F-150’yi çektiği bir video yer alıyor. Ford Genel Müdür Yardımcısı Sunny Madra, deneyin eşit şartlarda yapılmadığını belirterek Musk’a göndermede bulundu. Deneyi daha adil koşullarda yapmak için Musk’dan bir Cybertruck isteyen Madra’ya olumlu yanıt geldi.

Şaşırtıcı olan bir diğer konu ise Tesla’nın bu başarıya reklamsız ve sponsorsuz ulaşması. Tanıtım etkinliğinde test edilmek istenirken Cybertruck’ın camları kırıldı ve bu olay sosyal medyada gündem olmuştu. Bu günden sonra siparişler alınmaya başlandı ve sayı her geçen gün arttı. Tesla bu siparişleri yetiştirmekte zorlanacak gibi görünüyor. Daha önce Tesla 3 siparişlerini yetiştirme konusunda da sıkıntılar yaşanmıştı. Hatta sabrı tükenen bazı müşteriler siparişini iptal etmişti.

 

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.