Anasayfa Haber Linux Mint 19.3 Tricia Yayınlandı

Linux Mint 19.3 Tricia Yayınlandı

Linux Mint 19.3

Linux Mint 19.3 Tricia güncellemesi Cinnamon, MATE ve Xfceolmak üzere 3 farklı sürümle indirilebilir durumda.

Linux Mint ekibi tarafından Linux Mint 19.3 Tricia sürümünün herkes için indirmeye sunulduğu duyuruldu. 19.3 Tricia; Cinnamon, MATE ve Xfce olmak üzere 3 farklı sürüme sahip ve oldukça büyük bir güncelleme. Yeni açılış ekranı, logo, çizim uygulaması, video oynatıcı ve geliştirilmiş System Raporları uygulaması ile bolca yenilik sunuluyor.

Linux Mint 19, 19.1 veya 19.2 kullananların 19.3’e yükseltme yapması mümkün. Bu yükseltme için Timeshift yedeklemesi yapmanız, ekran koruyucuyu pasif gale getirmeniz ve kurulu Cinnamon baharatlarını yükseltmeniz, ardından da Güncelleme Yöneticisi içerisindeki Düzenle menüsünden yükseltmeyi seçmeniz gerekiyor. Bu noktadan sona ekran yönlendirmeleri ile devam ediyorsunuz. Yeni paketleri yüklemek istiyorsanız ise sudo apt install celluloid gnote drawing neofetch komutunu çalıştırabilirsiniz. Tüm bu işlemler sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve her şey tamam oluyor.

19.3 ile Cinnamon 4.4 ve Linux Kernel 5.0 ile gelirken işletim sisteminin Ubuntu 18.04 tabanlı olduğunu da belirtelim. Bu sürümün 2023 yılına kadar güvenlik güncellemeleri alacağı ifade ediliyor. Bu arada 2025 yılına kadar destek alacak Linux Mint 20 ise Mayıs veya Haziran gibi gelmiş olacak.

Güncellemeyi indirmek içinse bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dikkatinizi Çekecek 5 Linux Dağıtımı