Anasayfa Etkinlik CES Dünyanın İlk Dual Quad HD Kavisli Monitörü

Dünyanın İlk Dual Quad HD Kavisli Monitörü

AMD FreeSync ve NVIDIA G-Sync desteği ile dev ekranlı Samsung Odyssey G9, MediaMarkt desteği ile katıldığımız CES 2020’de duyuruldu. Biz de bu geniş ekranlı monitöre yakından bakıyoruz.

CES 2020 etkinliğinde yeni QLED oyuncu monitörleri tanıtmaya hazırlanan Samsung, yeni amiral gemisi modeli ile şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 49 inç boyutundaki kavisli panel ile gelen Samsung Odyssey G9 oyuncu monitörü için masaüstünüzde bolca yer ayırmanız gerekecek.

Samsung Odyssey G9 Özellikleri Neler?

Başta da belirtitğimiz gibi 49 inç kavisli panel, 5120 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip. Hem AMD FreeSync hem de NVIDIA G-Sync desteği ile 240 Hz tazeleme oranı sayesinde oyunlarda akıcı görüntüler sağlanıyor. Tabii ki bu yüksek çözünürlük ve kare oranı için oldukça iyi bir ekran kartı kullanıyor olmanız şart.

Ürünün arka tarafındaki Iron Man’in ark reaktörüne benzeyen tasarımsa oldukça albenili duruyor. Bu kısmın 2 farklı renk ve 5 aydınlatma efekti seçeneği sunacağı belirtiliyor. 1000R kavis, 1 ms tepki süresi, HDR1000 derecelendirmesi de diğer detaylardan.