Kaspersky, Canalys’in Marka Değerlendirme Sonuçlarını Paylaştı

In Bülten, Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Kaspersky 1 Kasım 2019 itibarıyla Canalys Dünya Marka Değerlendirmesi içinde lider oldu.

Canalys Dünya Marka Değerlendirmesi aralarında siber güvenliğin de olduğu çeşitli sektörlerde hangi markaların en iyi hizmeti ve hizmet özelliklerini sunduğunu belirliyor. Kanal iş ortağı programlarının karşılaştırıldığı bu değerlendirmede markaların bir dizi kategoride nasıl performans gösterdiği ölçülüyor.

Canalys, son 12 ay içinde Kaspersky’nin genel performansını artırarak puanını yüzde 7,7 yükselttiğini belirledi. Canalys Dünya Marka Değerlendirmesine göre Kaspersky ürün bulunabilirliği ve tedariği (yüzde 83,7) ile iş yapma kolaylığı (yüzde 78,4) kategorilerinde en yüksek puanı aldı.

Yıllık puan artışının en yüksek olduğu kategori ise yüzde 9,9 ile akreditasyon ve uzmanlık programları oldu. Kaspersky bunun yanı sıra iş ortağı yönetimi yaklaşımının etkinliği (+yüzde 8,7) ile pay koruma ve kârlılık (+yüzde 8,7) kategorilerinde de puanlarını artırdı.

Kaspersky CBO’su Alexander Moiseev, “Canalys’in kanal memnuniyeti sıralamasında en üst sıradaki siber güvenlik markası olmamız, iş ortağı programımızı geliştirme kararımızın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. İş ortaklarımızın yalnızca ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, onlara bizimle çalışmaları için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve teşvikler sağlıyoruz. Kaliteli hizmet alan iş ortaklarımız, siber güvenlik markası olarak bize güveniyor. İş ortağı programımızdaki yeni önemli gelişmeleri 2020 yılının başlarında duyuracağız.” dedi.

Raporun tamamını okumak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.