Anasayfa Haber Opera GX Artık Dinamik Arka Plan Müziği Özelliği Sunuyor

Opera GX Artık Dinamik Arka Plan Müziği Özelliği Sunuyor

Opera GX Dinamik Arka Plan Müziği

Opera GX dinamik arka plan müziği yeteneği ile kullanıcıların yaptıklarına daha fazla odaklanmasını sağlamak niyetinde.

PC oyuncuları için tasarlanmış olan Opera GX internet tarayıcısı başka hiçbir benzerinde olmayan başka bir işlev daha kazandı. Opera GX, dinamik arka plan müziği özelliği ile oyunların sürükleyici ses deneyimini internette gezinmeye getiriyor.

Opera GX, ünlü besteci Ruben Rincón ve Gris‘in BAFTA adayı film müziği ile tanınan Berlinist grubu tarafından tasarlanan ses efektleri ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Opera, tarayıcısındaki yeni dinamik arka plan müziğinin, kullanıcıların odaklanmasını artıran bir ambiyans azaltma temposu olduğunu iddia ediyor. Bu sayede kullanıcıların internette aktif olarak gezinirken, bağlantılara tıklarken veya yazı yazarken yoğunlaşacağı ve daha az aktif hale geldiklerinde daha az sakinleşecekleri ifade ediliyor. Tabii ki bu ses efektlerini ayrı ayrı açıp kapatmak da tamamen kullanıcının elinde.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında kullanıcılar ile buluşan farklı özelliklere ve tasarım bileşenlerine sahip Opera GX’in çıktığı günden bu yana yüzde 183 büyüme kaydettiği ve aylık aktif oyuncu sayısının 4 milyonun üzerine çıktığı ifade ediliyor.