Anasayfa Haber Facebook, Oculus Quest 2’yi Duyurdu

Facebook, Oculus Quest 2’yi Duyurdu

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 kablosuz sanal gerçeklik başlığı fiyatı ve özellikleri ile dikkat çekiyor.

Mark Zuckerberg, Facebook Connect etkinliği ile Oculus Quest 2 kablosuz sanal gerçeklik başlığını duyurdu. Selefine göre birçok açıdan geliştirilmiş olan ürün daha yüksek çözünürlüklü ekran, daha iyi batarya süresi, yeni ve geliştirilmiş kumandalar ve daha fazlasını 299 dolar fiyat ile sunuyor.

Oculus Quest 2 Özellikleri

Quest 2, göz başına 1830 x 1920 piksel çözünürlük sunarken ekran ise artık LCD. Tazeleme oranı ise başlangıçta 72 Hz olacak ancak daha sonra gelecek bir güncelleme ile bunun 90 Hz olacağı ifade ediliyor. İçten dışa izleme de daha önce olduğu gibi kulaklığın ön tarafındaki dört kamerayı kullanıyor.

Oculus Quest 2Qualcomm Snapdragon XR2 tabanlı olan başlık 6 GB RAM kullanıyor. Bu arada 299 dolar olan model dahili 64 GB depolamaya sahipken, 399 dolar olan model ise 256 GB dahili depolama sunacak. Facebook’a göre, başlık orijinalinden yaklaşık yüzde 10 daha hafif. Ayrıca optik ayarlamalar içerecek ve daha rahat olmayı vaat eden yeni bir kumaş kafa bandı kullanacak. Yeni beyaz dokunmatik kumandalarda daha iyi izleme ve iyileştirilmiş kuvvet geri bildirimi için optimize edilmiş haptikler yer alacak.

Quest 2 sahiplerinin kulaklıklarını PC VR oyunlarını oynatmak için kullanmak üzere bir VR hazır masaüstüne takmalarına olanak tanıyan Link desteği de var.

Yurt dışında 13 Ekim tarihi itibarıyla satışa sunulacak Oculus Quest 2 için ön sipariş süreci başlamış durumda.