Anasayfa Haber Apple Glass Bu Yıl Duyurulabilir

Apple Glass Bu Yıl Duyurulabilir

Apple Glass

Apple Glass’ın gelişiminin ikinci aşamasına geçtiği ve bu yıl içerisinde resmi tanıtımının yapılabileceği duyuruldu.

Daha önce Apple’ın, bu yılın sonlarında bir AR kulaklığı piyasaya sürmeye çalıştığı hakkında söylentiler ortaya çıkmıştı. Bu başa takılan giyilebilir cihazın adı doğrulanmamış olsa da, bazı söylentiler cihazın adının Apple Glass olarak belirlendiğini iddia ediyordu. Şimdi ise bir dizi yeni ayrıntıyla beraber, ürünün gelişim aşamasında ikinci evreye geçildiğini ve resmi tanıtımının bu yıl içerisinde yapılabileceği bilgisi ortaya çıktı.

DigiTimes tarafından yayınlanan bir rapor, Apple Glass girişiminin, geliştirmenin ikinci aşamasıyla birlikte potansiyel bir ürün haline geldiğini bildiriyor. Ancak ne yazık ki kaç tane geliştirme aşaması olduğu bilinmiyor. Yine de mevcut şartlar altında yürütülen tahminlere göre, Apple Glass’ın 2021 yılı içerisinde resmen duyurulması ve 2022 yılıyla beraber kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Apple Glass

Apple, piyasaya kafaya takılan hafif bir ürün getirmeyi deneyecek gibi görünüyor. Bu ürünle ilgili müşterilerin isteyeceği son şey, önlerinde asılı duran ve seyahat sırasında veya günlük iş rutinlerine devam ederken büyük engel teşkil eden devasa bir göz merceğinin üründe kullanılması. Apple, bu isteği de göz önünde bulundurarak, günlük kullanımda da kullanıcıların rahatlıkla tercih edebileceği bir gözlük tasarımı üzerinde çalışıyor. Ayrıca Apple’ın, Apple Glass için bir de uygulama mağazası planladığına dair raporlar da mevcut. Ancak bunun için yayınlanmış bir zaman çizelgesi henüz bulunmuyor.

Tüm bunların yanında, çelişkili raporların farklı fikirleri de bulunuyor. Bazı raporlar, beklenenin aksine ürünün bu kadar erken piyasaya sürülmeyeceğini iddia ediyor. Bu teoriyi destekleyen bir başka bilgi ise Apple’ın bir değil iki adet AR kulaklığı üzerinde çalışıyor olduğu söylentisi. Apple, N301 kod adıyla ve N421 kod adıyla iki adet Apple Glass modelini piyasaya sürmek için uğraş veriyor. Bunlardan ikincisi yani N421 kod adıyla piyasaya sürülecek olan Apple Glass modeli, çok daha geniş özelliklere sahip olacak. Bu nedenle bu modelin daha geç piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz.

Son olarak, şirketin Apple Glass için belirlediği fiyatın 499 dolar olduğu söylentilerinin bulunduğunu belirtelim. Kısa süre içerisinde Apple Glass ile ilgili daha fazla ayrıntının da ortaya çıkacağını ekleyelim.