Anasayfa Haber Galaxy Note 10 Serisi için Android 11 Güncellemesi Türkiye’de Yayınlandı

Galaxy Note 10 Serisi için Android 11 Güncellemesi Türkiye’de Yayınlandı

Galaxy Note 10 Android 11

Beta programlarını sonlandırıp stabil sürüm güncellemelerini dağıtmaya başlayan Samsung,  Galaxy Note 10 serisi için stabil Android 11 ile One UI 3.0 arayüzünü getiren güncellemeyi Türkiye için de yayınladı.

Samsung’un Android 11 beta süreci, Galaxy Note 10 ailesi için de tamamlandı. Eksikleri ve hatalarından arındırılan yazılımın stabil sürümü Almanya’da yayınlanmaya başlamıştı. Samsung Türkiye ise, Guncelmiyiz.com sitesinde Galaxy Note 10 ailesi için 1 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasında güncellemenin yayınlanacağı duyurmuştu. Beklenen güncelleme nihayet yayınlandı.

Android 11 dahilinde One UI 3.0 arayüzü ile gelen yükseltme Note 10+ için  N975FOXM6ETLL, Note 10 için de N970FOXM6ETLL yapı numarasına sahip.

samsung galaxy note 10 android 11 one ui 3.0
Galaxy Note 10+ modelinin Almanya versiyonu için Android 11 bilgileri.

Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesi neler getiriyor?

Yeni güncelleme, Android 11 ile gelen özelliklerin yanı sıra, One UI 3.0 yeniliklerini de barındırıyor. Bunlardan bazıları; yenilenmiş bir UI tasarımı, daha iyi animasyonlar, sohbet balonları ve tüm stok uygulamalarda iyileştirmeleri barındırıyor. Ana ekran, kilit ekranı ve bu ekranın widgetları ile AOD (her zaman açık ekran) modu da iyileştirilmiş. Ayrıca, bildirimler açıkken konuşmak için özel bir bölüm ve özel bir medya oynatma aracı da yeni özellikler arasında.

one ui 3.0

Güncelleme ile telefonun performansı ve pil optimizasyonunda da iyileştirmeler yapılmış. Ayrıca, “Dijital Sağlık” ve “Ebeveyn Kontrolü” ile ilgili iyileştirmeler de güncellemenin bir parçası.

Son olarak, Samsung Türkiye tarafından açıklanan Samsung Android 11 Güncelleme Takvimi‘ne göz atabilir, sahip olduğunuz modelin güncelleme alıp almayacağını öğrenebilirsiniz.