Anasayfa Haber Apple, Katlanabilir iPhone İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple, Katlanabilir iPhone İçin Yeni Bir Patent Aldı

Apple katlanabilir iPhone

Apple, katlanabilir iPhone modeli için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Apple’ın bir süredir üzerinde çalışmalar yürüttüğü katlanabilir iPhone modeli ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önceden de birçok kez sızıntı haberleriyle gündeme gelen katlanabilir iPhone modeli, şimdi de yeni bir patent başvurusuyla beraber yeniden karşımıza çıkıyor.

Bu doğrultudaysa Apple’ın kısa bir süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne “Katlanabilir Cihazlar İçin Kamera Sistemleri” adlı bir patent başvurusunda bulunduğunu görmekteyiz. Yapılan bu patent başvurusunda ise Apple, Foxconn ile beraber test ettiği iki farklı katlanabilir iPhone tasarımının Kalite Kontrol testlerinden başarı ile geçtiğini ifade ediyor.

Apple katlanabilir telefon patenti
Apple katlanabilir telefon patenti

Alınan patente bakacak olursak, söz konusu katlanabilir telefonun özellikle tasarım açısından Galaxy Z Fold 2‘ye oldukça benzerlik göstereceğini de gözlemlemekteyiz.

Aynı zamanda Apple’ın Foxconn ile test ettiği bir diğer modelin ise Galaxy Z F Flip 5G ve Motorola Razr modellerine benzeyeceği belirtiliyor. Geniş bir ekrana sahip olan iPhone’u cebe sığdırmak amacıyla geliştirilen bu modelinse, Razr ve Z Flip modelinde olduğu gibi kapaklı bir yapıya sahip olacağı da belirtiliyor.

Katlanabilir iPhone

Şimdilik, Apple cephesinden katlanabilir telefon modelleri ile ilgili herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Ancak, son paylaşılan raporlara göre Apple’ın önümüzdeki dönemde katlanabilir telefon modelleri için ilk adımı atacağı da tahmin ediliyor.