Anasayfa Haber OLED Ekranlı Samsung Galaxy Book Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

OLED Ekranlı Samsung Galaxy Book Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

galaxy book pro

Bluetooth sertifikası alan OLED ekranlı yeni Samsung Galaxy Book Pro serisinin özellikleri ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay Samsung’un iki yeni dizüstü bilgisayar üzerinde çalıştığını öğrenmiştik. Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 olarak adlandırılacak yeni modellerin özellikleri gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. İki yeni model şimdiden Bluetooth sertifikasını aldı. Bu da yeni modellerin yakın gelecekte kullanıcılara sunulacağını gösteriyor. Ayrıca modellerin sahip olacağı özellikler hakkındaki söylentiler de iyice artmış durumda. Samsung, iki yeni modeli de güçlü ve güncel donanımlarla donatmayı planlıyor. Buna örnek olarak Galaxy Book Pro 360’ın 5G bağlantısı ile sunulacak olmasını gösterebiliriz.

Samsung, yeni dizüstü bilgisayarları iki boyutta kullanıcılara sunacak. Bu boyutlar 13,3 inç ve 15,6 inç şeklinde tasarlanmış. Yeni dizüstü bilgisayarlar ayrıca kullanıcılar tarafından oldukça rağbet gören OLED ekran panellerine sahip olacak. Bu paneller ise S Pen desteği ile birlikte geliyor.

s-pen

Galaxy Book Pro ayrıca Wi-Fi ve LTE seçeneklerini sunacak. Galaxy Book Pro 360 ise Wi-Fi ve 5G modellerine sahip olacak. Bunların yanında Samsung, Intel Core i5 ve Core i7 işlemcilerini barındıran farklı varyantları da kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar istedikleri işlemci modeliyle dizüstü bilgisayarları satın alabilecek.

Şirket yakın zamanda birkaç yeni dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmüştü. Bunlar arasında Galaxy Book Flex 2 5G, Notebook Plus 2 ve Galaxy Chromebook 2 bulunuyor. Yeni seri de şirketin yakın zamanda çıkarmış olduğu dizüstü bilgisayarlar ailesine katılmış olacak.

Son olarak, şirketin yeni dizüstü bilgisayarları ne zaman piyasaya sürmeyi planladığını açıklamadığını belirtelim. Yine de tanıtımdan önce gerekli olan tüm sertifikaların alındığını söyleyebiliriz. Bu da yeni modellerin tanıtımının çok da uzak bir zamanda olmadığını gösteriyor.