Anasayfa Haber Unc0ver 6.0 Jailbreak Çıktı

Unc0ver 6.0 Jailbreak Çıktı

Unc0ver 6.0 Jailbreak

Unc0ver 6.0 jailbreak,  iPhone 12 serisi için de çalışan ilk araç olmasıyla öne çıkıyor.

Unc0ver ekibi tarafından iOS 14 ile iOS 14.3 arasındaki sürümlerde çalışan bir jailbreak sonunda yayınlandı. Ayrıca yeni sürüm iPhone 6s ile iPhone 12 serisi arasındaki tüm modeller için de desteğe sahip. Yani Unc0ver 6.0 jailbreak aracı ile artık iPhone 12 serisini de jailbreak yapmak mümkün.

@Pwn20wnd, Unc0ver 6.0 jailbreak aracını herkesin kullanımına sunmuş durumda. Aracın Substitute aracılığıyla tweak enjeksiyonu ve Cydia kullanan paket yönetimi desteğiyle tam bir jailbreak olduğunun da altını çizelim. Unc0ver, cicuta_verosa açığına benzeyen ve çok uzun zaman önce detaylandırılmamış bir uygulama kullanıyor. Bununla birlikte CoolStar, aynı cicuta_verosa açığını kullanarak iOS 14’ten iOS 14.3’e jailbreak için yönlendirilecek bir jailbreak aracı üzerinde çalışıyor.

Sunulan araç, iOS 14 ila iOS 14.3 çalıştıran ve iPhone 12 serisi için de çalışan ilk jailbreak. Daha önce de kullanıcıların iOS 14 ile iPhone 14.3 çalıştıran cihazlarını jailbreak yapması mümkündü ancak bu sadece iPhone X ve daha önceki modellerle sınırlıydı. Artık iPhone XS, iPhone 11 ve iPhone 12 serisi cihaz sahipleri de jailbreak deneyiminden faydalanabilecek. Bu jailbreak’in ilk sürümü olduğundan, hatalarla karşılaşabileceğinizi ve rastgele çökmelerle karşılaşabileceğinizi de belirtelim. Bunlar ise daha sonra sunulacak güncellemelerle çözülecektir.

Unc0ver jailbreak, iPhone 12’ye kadar tüm iPhone modellerinde iOS 14 ila iOS 14.3’e yönelik. Ayrıca, cihazınız en son iOS 14.4 sürümünü çalıştırıyorsa, iOS 14.3’e geri dönme şansınız da bulunmuyor. Malum Apple, iOS 14.3’ü imzalamayı bıraktı ve eski sürüme geçmek artık imkansız. Unc0ver ekibinin daha yeni sürümler için destekle birlikte aracın güncellenmiş bir sürümünü yayınlamasını da bekleyebilirsiniz.