Anasayfa Haber Windows 10 Dosya Gezgini Hatası Düzeltiliyor

Windows 10 Dosya Gezgini Hatası Düzeltiliyor

Windows 10 Dosya Gezgini Hatası

Windows 10 KB5000842 güncellemesi, Dosya Gezgini hatası için çözüm getirecek.

2019 yılında gelen bir Windows 10 güncellemesi ile Dosya Gezgini sorun çıkarmaya başlamıştı. Şimdi ise Windows 10 KB5000842 güncellemesi, Dosya Gezgini hatası için çözüm getirecek. Ek olarak, Edge internet tarayıcısının eski sürümü de sistemden tamamen kaldırılıyor.

Windows 10 Kasım 2019 güncellemesi, işletim sisteminin dosyalarınızı ve klasörlerinizi görüntülemenizi sağlayan önemli bir parçası olan Dosya Gezgini’nin arama kutusunu kullanmaya çalıştığınızda yanıt vermemesine neden olan can sıkıcı bir hata ortaya çıkarmıştı. Windows Latest’a göre, neyse ki güncellemenin uygulanması ile sorun giderilirken aynı zamanda bir bellek sızıntısı hatasının düzeltilmesi ile performans da artırılıyor gibi gözüküyor. Hatanın düzeltilmesi neden bu kadar uzun sürdü o da ayrı bir merak konusu. Düzeltme aslında bu yılın başlarındaki Windows 10 21H1 güncellemesinin erken önizleme yapısında ortaya çıkmıştı.

KB5000842, Edge internet tarayıcısının eski sürümünü de kaldırıyor. Bildiğiniz üzere Windows 10 piyasaya sürüldüğünde beraberinde gelen orijinal Edge sürümü pek de kabul görmedi ve birkaç yıl önce Chromium web motorunu kullanan yepyeni bir Edge sürümü geliştirildi. Bu sürüm ise beğeniyle karşılandı.

KB5000842 güncellemesinin Windows 10 20H2 (son ana sürüm) ve Windows 10 2004 çalıştıran kullanıcılara geleceğinin de altını çizelim.

Windows 10 Dosya Gezgini’nin yeni simgelere kavuşacağını da hatırlatmak gerek.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.