Anasayfa Haber Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 Bu Yaz Tanıtılabilir

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 Bu Yaz Tanıtılabilir

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2

Güney Koreli kaynakların servis ettiği bilgilere göre Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2, Temmuz ayında lanse edilebilir.

Hatırlarsanız, Samsung’un CEO’su DJ Koh geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamayla beraber yetersiz çip tedariği nedeniyle 2021’de Galaxy Note serisi üretmelerinin oldukça zor olduğunu ima etmişti. Aynı zamanda 2021 yılında piyasaya sürecekleri akıllı telefonlara da değinen CEO, yaşanan bu krizden dolayı geleneksel çıkış tarihlerini de değiştirebileceklerini söylemişti. Bu açıklamalarıyla beraber çip krizinin çözülmemesi durumunda bu yıl yeni bir Note serisi duyurmayacağına da dikkat çeken şirket, bildiğiniz üzere uzunca bir süredir Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 modelleri üzerinde çalışıyor.

Şirketin yeni nesil katlanabilir telefonları kullanıcılar tarafından merak edilirken, bugün ise Güney Kore’den önemli bir haber geldi. Samsung’a yakınlığıyla bilinen kaynak tarafınca aktarılan bilgilere göre akıllı telefon üreticisinin Temmuz ayının başında bir Unpacked etkinliği düzenleyebileceğini ve bu etkinlikte Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2 modellerini lanse edeceğini görüyoruz. Tabi şimdilik Samsung cephesinden cihazların özellikleri ve çıkış tarihileri hakkında herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim.

Ancak, şirkete yakın kaynakların aktarmış olduğu bilgilere doğrultusunda Z Fold 3 modelinin dışında 6.2 inçlik Super AMOLED ekrana yer verileceği ve bu modelin 4.380 mAh boyutundaki bir batarya tarafından da besleneceği söyleniyor. S-Pen desteğine de ev sahipliği yapacağı ifade edilen modelin ayrıca 7.55 inçlik bir iç ekranla beraber geleceği de konuşulanlar arasında.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.