Anasayfa Haber Oppo Reno6 Pro Özellikleri İle İlgili İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Oppo Reno6 Pro Özellikleri İle İlgili İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Oppo Reno6 Pro özellikleri

Oppo Reno6 Pro modeliyle ilgili ilk detaylar bugün paylaşılan raporla beraber ortaya çıktı.

Son olarak Reno5 serisi ile kullanıcıların karşısına çıkan Çinli akıllı telefon üreticisi, bildiğiniz üzere bir süredir Oppo Reno6 ailesi üzerinde çalışıyor. Hatta Reno6 serisi bu ayın başında TENAA ve MITT sertifikalarında ortaya çıkmıştı. Serinin yeni modelleri ile akıllı telefon üreticisinin kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacağı merak edilirken, bugün ise Oppo Reno6 Pro özellikleri hakkında ilk detaylar sızdırıldı.

Oppo’ya yakın kaynakların servis ettiği bilgilere göre serinin Pro modelinin 32 MP selfie kamerasına ev sahipliği yapan 6.55 inç boyutundaki 90Hz AMOLED ekranın üzerine inşa edileceğini görüyoruz.

İşlemci tarafındaysa MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisinden gücü alacağı gözlemlediğimiz telefonun, ayrıca 65W hızlı şarj destekli 4.500 mAh boyutundaki bir batarya tarafında da besleneceği söyleniyor.

Hatırlarsanız, Oppo’nun geçtiğimiz aylarda lanse etmiş olduğu Reno5 Pro modeli Dimensity 1000+ işlemcisiyle beraber gelmişti. Bunun haricinde serinin Pro modelinde 65W hızlı şarj destekli 4.350 mAh kapasiteli bir bataryaya yer verilmişti.

Bugün paylaşılan bilgileri göz önünde bulunduracak olursak, Reno6 Pro ve Reno5 Pro’nun teknik özellikleri bakımından birbirine oldukça yakın olacağını söyleyebiliriz. Tabii, şimdilik Oppo cephesinden Reno6 serisi ile ilgili herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim.