Anasayfa Haber GitHub Desktop 2.8 Çıktı

GitHub Desktop 2.8 Çıktı

GitHub Desktop 2.8

Çeşitli geliştirmeler sunan GitHub Desktop 2.8 güncellemesi yayınlandı.

GitHub tarafından Github Desktop 2.8 uygulamasının çıkışı duyuruldu. Bu güncelleme ile sizin ve başkalarının yaptığı değişikliklerin etrafındaki çevreleyen kod satırlarını daha iyi anlamak için artık farklar panelini  genişletebiliyorsunuz. Ek olarak, değişiklikleri daha kolay görmek için farklardaki boşlukları gizleyebiliyorsunuz ve artık depolara yerel olarak daha fazla takma ad atayabiliyorsunuz.

GitHub Desktop’ın eski sürümlerinde, yalnızca sizin veya başka birinin yaptığı değişikliklerin üstündeki ve altındaki birkaç satırlık kodu görüntüleyebiliyordunuz. Bu durum belirli bir değişikliğin neden yapıldığını tam olarak anlamayı zorlaştırıyordu. GitHub Desktop 2.8 ile değişikliklerin etrafındaki dosyanın geri kalanını görebilmeniz için genişlet düğmesine yer verilmiş durumda.

Güncelleme kod değişikliklerinizin etrafındaki boşlukları kaldırmanıza da olanak tanıyor. GitHub, değişikliklerin etrafında yeterli bağlamın gösterilmemesine benzer şekilde, bazen beyaz boşlukları çevreleyen çok fazla şey olduğunu belirtiyor. Artık farklar penceresinin sağ üst köşesindeki küçük dişli simgesine basabiliyor ve beyaz boşlukları gizlemeyi seçebiliyorsunuz. Böylece kodda neyin değiştirildiğini biraz daha iyi anlamanıza yardımcı olunuyor.

GitHub, birçok geliştiricinin GitHub Desktop’ta bir deponun birden fazla kopyasını tuttuğunu, bu nedenle hangi deponun hangisi olduğunu hatırlamanın zor olabileceğinin altını çiziyor. GitHub Desktop 2.8 ile birlikte artık her bir depoya, yalnızca yerel olarak depolanacak kendi takma adını vermeniz mümkün.

Windows ve macOS için GitHub Desktop’ın son sürümünü indirmek için GitHub Desktop web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu arada Microsoft Teams için GitHub entegrasyonun olduğunu da hatırlatalım.