Anasayfa Haber Samsung Galaxy S21 FE Yanlışlıkla Doğrulandı

Samsung Galaxy S21 FE Yanlışlıkla Doğrulandı

Samsung, yakın bir zamanda Galaxy S21 FE’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Galaxy S20 FE, uygun fiyat etiketi ve çok yönlü özellikleri sayesinde geçen yıl oldukça popüler olmuştu. Şirket, telefona bu kadar iyi bir geri dönüş aldıktan sonra, akıllı telefon serisinin devamını üretmeye ve piyasaya sürmeye karar verdi. Bu doğrultuda, Galaxy S20 FE’nin devamı olan Galaxy S21 FE’nin önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tam da bu noktada beklentiyi destekleyen bir hadise meydana geldi ve Samsung, kendi web sitesinde Galaxy S21 FE’den bahsetti.

GalaxyClub, Samsung Mexico’nun web sitesinde yanlışlıkla Samsung Galaxy S21 FE’den bahsedildiğini ve cihazın varlığının doğrulandığını belirtiyor. Akıllara ilk başta bir yazım hatası olabileceği düşüncesi gelirken, şirketin böyle bir hatayı çok nadiren yapıyor olması soru işaretlerini çoğaltıyor. Yayınlanan bağlantı şu anda halihazırda Galaxy S21 serisine işaret ediyor, ancak bu durum Samsung’un Galaxy S21 FE’nin lansmanına yönelik hazırlıklarının bir parçası olabilir.

Samsung Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE’nin bazı özellikleri ve tasarımları da zaten sızmış bulunuyor. Telefonun, sızdırılan 3D CAD görüntülerinden yola çıkılırsa, Galaxy S21 ile aynı kamera dizilimi tasarımına sahip olacağını bekleyebiliriz. Ancak Galaxy S21 FE’de, S21’den farklı olarak metal yerine plastik kullanılmış olabileceği düşünülüyor. Bunun yanında bir de Şubat ayında ortaya çıkan SM-G990B seri numarasının Galaxy S21 FE’ye ait olduğu biliniyor.

Piyasaya sürülmesi yaklaşan yeni uygun fiyatlı üst düzey akıllı telefon, 120 Hz Super AMOLED Infinity-O ekran, Snapdragon 888 veya Exynos 2100 işlemci, 6GB / 8GB RAM, 128GB / 256GB dahili depolama ve 4.500 mAh batarya kapasitesi içerecek. Akıllı telefonun arka bölümünde üçlü bir kamera kurulumu yer alacak. Yeni telefon, en az beş ayrı renkte satışa sunulacak ve renk seçenekleri şimdilik; gri, açık yeşil, pembe, mor ve beyaz olarak belirlenmiş durumda.

Son olarak, Galaxy S21 FE’nin Ağustos 2021’de piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtelim.