Anasayfa Haber Samsung Galaxy A22 5G Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A22 5G Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A22 5G özellikleri

TÜV bilgileri, Samsung Galaxy A22 5G özellikleri hakkında yeni bilgiler elde etmemizi sağladı.

Samsung, Galaxy A serisi adı altında kullanıcılara uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunmaya devam ediyor. Son olarak Galaxy A22 5G modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung’un, yeni nesil akıllı telefonu kısa bir süre önce TÜV listelerinde görüntülendi.

TÜV listelerinde SM-A226B model numarasıyla listelenen telefonun MediaTek tarafınca geliştirilen Dimensity 700 yongasından güç alacağını görüyoruz. Bildiğiniz gibi 7 nm üretilen bu çipset, 8 nm bir çipsete kıyasla yüzde 28 daha verimli ve 2.2 GHz düzeyindeki saat hızlarına ulaşabiliyor. Ayrıca, 1 GBps UFS 2.2 depolama ve 2133 MHz LPDDR4x bellek destekleniyor. Bu çipset aynı zamanda yüksek yenileme oranlı ekranları da destekleyebiliyor. Bu da bütçe dostu akıllı telefonların 90 Hz Full HD + ekranlar ile beraber gelebileceği anlamına geliyor. Kamera tarafında da dikkat çekici özelliklere sahip olan Dimensity 700, MediaTek yetkililerinin aktarmış olduğu bilgilere göre bazı yapay zeka özelliklerinin yanı sıra, 64 MP kamera desteğine sahip.

Samsung Galaxy A22 5G

Dimensity 700’ün özelliklerini kısaca hatırlattıktan sonra gelelim cihazın sızdırılan diğer özelliklerine. Türkiye’de de satışa sunulması beklenen cihazın TÜV listelerinde yer alan bilgilere göre 15W şarj desteğini de bünyesinde barındıracağı söyleniyor. Ancak, cihazın bataryasının kaç mAh büyüklüğünde olduğunun belli olmadığını belirtelim.

Damla çentikli bir ekran tasarımıyla karşımıza çıkacağı ifade edilen modelin paylaşılan görsellerinde ayrıca üçlü arka kamera kurulumu da bizleri karşılıyor. Kare şekilde konumlandırılan bu kameraların 48 MP ana, 8 MP ultra geniş açı ve 2 MP yardımcı lens şeklinde sıralanmasını bekliyoruz. Bunun haricinde yine aynı raporda A22 5G’nin ön tarafında 13 MP çözünürlüğündeki bir selfie kamerasının bulunacağı da ifade edilmiş.

Samsung Galaxy A22 5G Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Şimdilik sızdırılan bu bilgiler hakkında Samsung cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak en kısa süre içerisinde tanıtılması beklenen cihazın yaklaşık olarak 200 Euro’luk bir etiket fiyatıyla satışa sunulacağı tahmin ediliyor.