Anasayfa Haber Horizon Forbidden West Oynanış Videosu Yayınlandı

Horizon Forbidden West Oynanış Videosu Yayınlandı

Horizon Forbidden West Oynanış videosu

Sony, State of Play sunumunda Horizon Forbidden West için 15 dakikalık bir oynanış videosu yayınladı.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Horizon Zero Dawn’ın devam oyunu olarak duyurulan Horizon Forbidden West şimdi de 15 dakikalık 4K oynanış videosu ile karşımıza çıkıyor. 27 Mayıs günü düzenlenen State of Play etkinliğinde yayınlanan Horizon Forbidden West oynanış videosu ile beraber oyunun grafiklerine, açık dünyasına ve oynanış mekaniklerine yakından göz atma şansı yakalıyoruz.

Oynanış videosunda öne çıkan detaylara değinecek olursak, serinin yeni oyununun özellikle görsel açıdan harika göründüğünü söyleyebiliriz. PlayStation 5’in güçlü donanımını sonuna kadar kullanan oyun aynı zamanda yakın dövüş mekanikleri ve silah kullanımıyla da ön plana çıkmayı başarıyor

15 dakikalık oynanış videosunda oyundaki her mekaniğe detaylı olarak değinilmese de, bu videoda havada süzülmemize yardımcı olan Shield Wing adlı ekipmanız bizleri karşılıyor. Videoda da görebileceğiniz gibi oyuncular bu ekipmanı yüksek yerlerden atlarken tıpkı bir paraşüt gibi kullanabilecekler.

Bunun dışında oynanış videosunda bir diğer dikkat çeken detay da yüksek yerlere halatla tırmanma mekaniği olarak karşımıza çıkıyor. Oynanışı daha da çeşitli hale getiren bu mekanik sayesinde oyuncular yüksek yerlere kolayca tırmanabiliyor, ayrıca devasa düşmanlardan rahatlıkla kaçabiliyorlar.

Şimdilik oyunun açık dünyası ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, videoda San Francisco haricinde farklı mekanlara da gideceğimiz işaret ediliyor. Oyunun çıkış tarihine gelecek olursak, yapımcı firmanın bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadığını belirtelim. Fakat geliştirici stüdyo geçtiğimiz yıl serinin yeni oyununun 2021 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini dile getirmişti.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.