Anasayfa Haber Samsung Galaxy M32 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy M32 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

samsung galaxy M32

Samsung’un yaklaşan orta sınıf akıllı telefonu Galaxy M32’nin teknik özellikleri ortaya çıktı.

Samsung geçtiğimiz Ocak ayında Galaxy A32 5G’yi piyasaya sürmüştü. Şimdi şirket, büyük ölçüde Galaxy A32’ye dayanan yeni bir Galaxy M serisi akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy M32 ile ilgili bazı özellikler halihazırda ortaya çıkmıştı. Şimdi ise telefonun teknik özellikleri ile ilgili neredeyse her şeyi biliyoruz.

Yeni orta sınıf akıllı telefon ile ilgili özellikleri 91Mobiles aracılığıyla sızdırıldı. Agarwal’a göre Galaxy M32, Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.4 inç Super AMOLED Infinity-U ekrana sahip olacak. Ancak akıllı telefonun, Galaxy A32’ye benzer bir 90Hz panel kullanmaya devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Yeni akıllı telefon, 60Hz yenileme hızlı bir panele de sahip olabilir.

Samsung Shop İçin Tıklayınız

Bunların haricinde cihaz, kutusundan Android 11 ile çıkacak ve MediaTek Helio G85 işlemci ile donatılmış olacak. Akıllı telefon, iki bellek yapılandırmasında kullanıcılara sunuluyor. Bunlardan ilki 4GB RAM ve 64GB depolama alanı seçeneği ve diğeri 6GB RAM ve 128GB depolama seçeneği olarak belirlenmiş. Telefon ayrıca, 1TB’a kadar destek sunan bir microSD kart yuvasına da sahip olacak.

samsung galaxy M32

Galaxy M32’nin, F2.2 diyafram açıklığına ve 1080p video kaydı desteğine sahip 20MP selfie kamerasına sahip olacağı bildiriliyor. Telefonun arka bölümünde ise 48MP birincil kamera, 8MP ultra geniş kamera, 5MP derinlik sensörü ve 5MP makro kamera olmak üzere dörtlü bir kamera kurulumu bulunmakta. Cihaz, 160x74x9mm ölçülerinde ve 196 gram ağırlığında olacak. Ayrıca Galaxy M32, Galaxy A32 ve Galaxy A32 5G’nin batarya kapasitesinin üzerine çıkarak 6.000 mAh kapasiteli bir pili de barındırıyor.

Son olarak Galaxy M32’nin, önümüzdeki birkaç hafta içinde Asya pazarlarında piyasaya sürüleceğini belirtelim. Bununla birlikte yeni akıllı telefon, 15W hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Ayrıca Galaxy M32, siyah ve mavi renklerde satışa sunulacak.