Anasayfa Haber WhatsApp, Bildirimler İçin Yeşil Rengi Kullanmaya Devam Edecek

WhatsApp, Bildirimler İçin Yeşil Rengi Kullanmaya Devam Edecek

WhatsApp, beta kullanıcıları için yeşil rengi geri getiriyor.

WhatsApp’ın Android beta uygulaması için bildirimlerinde yeşil rengi geri yüklediği bildiriliyor. WhatsApp, 2.21.12.12 beta güncellemesi ile bildirimleri için koyu mavi bir rengi test etmeye başlamıştı. Ancak görünüşe göre, bu yenilik beta kullanıcıları tarafından pek hoş karşılanmamış. Yeni koyu mavi renk, uygulamanın bildirimlerinde yer alan uygulama adı, yanıt verme seçeneği ve okundu olarak işaretleme seçeneklerinde kullanılıyordu. Uygulamanın bu rengi tercih etmesinin sebebi de uygulamanın sahibi olan Facebook’un yıllardır kullandığı rengin koyu mavi olması.

WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo’nun en son raporuna göre, mesajlaşma servisi Android’deki bildirimleri için mavi rengi test ediyordu. Ancak, yeni raporda bu renkten vazgeçildiği ve yeniden yeşil renge geçildiği yazmakta. Bu nedenle mavi renk, uygulamanın kararlı sürümüne de gelmeyecek. WABetaInfo, beta sürümü kullanıcılarının kontrast nedeniyle yeni rengin bildirimlerde düzgün görünmediğinden şikayet ettiğini belirtiyor. Bu nedenle yenilikten vazgeçilmiş gibi görünüyor.

WhatsApp Mavi Renk

Uygulama bir süredir beta sürümünde yeni özellikleri test ediyor. WhatsApp genellikle, yeni özellikleri beta sürümlerindeki kullanıcılara sunarak, özelliklerin test edilmesini sağlıyor ve gelen yanıtlara göre yenilikleri kararlı sürümde tüm kullanıcılara sunuyor. Geçtiğimiz hafta uygulamanın, hızlı oturum açma özelliğini de test ettiğini öğrenmiştik. Tüm bu özelliklerle beraber, kararlı sürümün ne zaman kullanıcılara sunulacağı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak kısa zaman içinde yeni bir WhatsApp güncellemesine sahip olabiliriz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi