Anasayfa Haber Windows 11 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Windows 11 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

windows 11

Microsoft’un 24 Haziran’da tanıtması beklenen Windows 11’den ekran görüntüleri sızdırıldı.

Çinli forum sitesi Baidu’da yayınlanan ekran görüntüleri, Windows 11’in arayüzünü ve Başlat menüsü tasarımını ortaya çıkardı. Arayüz değişiklikleri, Microsoft’un iptal ettiği Windows 10X ile oldukça benzer. Peki Windows 11 nasıl gözüküyor? İşte Technopat olarak ilk deneyimlerimiz!

Windows 11 Arayüz Tasarımı ve Başlat Menüsü

Yayınlanan sızıntılar, Windows 11’in uygulama simgeleri, arayüzü ve Başlat menüsü tasarımını gözler önüne serdi. Yen işletim sisteminde görev çubuğu yerini korurken, Başlat menüsü düğmesi ve görev çubuğu uygulamalarının konumu ortaya çekilmiş, ancak bunun eskisi gibi sola doğru da kaydırılabileceğini belirtelim. Başlat menüsü ise Windows 10’a oldukça benzer şekilde basitleştirilerek tasarlanmış. Bilgisayarı kapatma düğmeleri ve uygulama simgeleri ise yerini koruyor. Ayrıca görüntülerde işletim sistemi adı açıkça Windows 11 Pro olarak belirtilmiş.

windows 11 pro

Microsoft, Windows 10X projesini iptal ederken, proje için yapılan geliştirmeleri ana Windows sürümüne getireceğini belirtmişti. İptal edilen proje ise esasında çift ekranlı cihazlar gibi taşınabilir mobil cihazlar için geliştiriliyordu. Ancak projenin geliştirilmesi hızlı bir şekilde sonlandırıldı ve rafa kaldırıldı.

Şirket, daha önce de olduğu gibi Windows 11’i duyurmaya hazır olduğunun ipuçlarını paylaşıyor. Yazılım devinin, 24 Haziran’da yapacağı etkinlikle yeni işletim sistemini resmen tanıtması bekleniyor. Gerçekleştirilecek olan etkinlikte kullanılan görselde, Windows’un simgesi olan pencereden yansıyan 11 harfi gözden kaçmamıştı. Bu noktada birçok eleştiri bulunsa da, şirket yayınladığı videoları 11 dakika olarak ayarlayarak yine algıları üzerine topladı.

Son olarak, Microsoft’un Windows 11’i tanıtacağı etkinliğin 24 Haziran günü yerel saatle 18:00’da düzenleneceğini belirtelim.

Windows 11 Kurulum Aşaması Görselleri

Windows 11 Pro Workstation Sürümü Görselleri

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.