Anasayfa Haber OnePlus OxygenOS ile OPPO ColorOS Birleştiriliyor

OnePlus OxygenOS ile OPPO ColorOS Birleştiriliyor

OxygenOS ColorOS

OxygenOS ve ColorOS mobil işletim sistemleri bir araya getirilecek.

Geçtiğimiz ay her ikisi de Çinli teknoloji devi BBK Electronics çatısı altında bulunan OPPO ve OnePlus şirketlerinin birleşmesi duyurulmuştu. Bu gelişme OxygenOS’un geleceği hakkında merak yaratmıştı. Neyse ki şirket kullanıcıları OxygenOS’un hiçbir yere gitmeyeceği konusunda bilgilendirdi. Bu teknik olarak doğru olmasına rağmen, en son gelişme OnePlus OxygenOS ile OPPO ColorOS mobil işletim sistemlerinin birleşmeye tamamen hazır olduğunu gösteriyor.

Bu son gelişme, OxygenOS Ürün Lideri Gary C tarafından yapılan bir forum gönderisi ile ortaya çıktı. Gönderide, iki şirketin OxygenOS ve ColorOS’un kod tabanını entegre etmek üzerinde çalıştığı belirtilmiş. Ek olarak, hareketin OPPO ve OnePlus’ın daha iyi verimlilik elde etmesine yardımcı olacağı ve ayrıca yazılım deneyimini genel olarak standart hale getireceğini iddia ediyor.

Şirket yöneticisi, bunun perde arkasında gerçekleştiği için muhtemelen fark etmeyeceğiniz bir değişiklik olduğunu kaydediyor. İki işletim sisteminin birleştirilmesi, BBK Electronics’in yazılım geliştirme sürecini kolaylaştırmasına da kesinlikle yardımcı olacak.

Bu duyuru ile birlikte şirket, yazılım güncelleme yol haritasına da ışık tuttu. Bunun altında, OnePlus 8 serisi ve daha yeni telefonlar, üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik yamaları alacak. Orta sınıf OnePlus Nord ve Nord CE, iki büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Son olarak Nord N serisi, tek bir büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Program, kilidi açılmış cihazlar için olacak ve bu operatör tarafından kilitlenen cep telefonları için geçerli olmayabilir.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.