Anasayfa Haber Skype Insider Önizlemesi 8.74.76.129 Sürümüne Güncellendi

Skype Insider Önizlemesi 8.74.76.129 Sürümüne Güncellendi

Skype Insider Program

Skype Insider Önizleme Sürümü, 8.74.76.129 derlemesine güncelleniyor.

Geride bıraktığımız bir yılda devam eden pandeminin de etkisiyle, çevrimiçi çağrıların popülaritesi oldukça artmış durumda. Bu nedenle çevrimiçi çağrılar yapmaya izin veren uygulamaların kullanımı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Microsoft, bu süreçte daha çok Microsoft Teams uygulamasını merkeze almış olsa da Skype da özellikle Insider yapıları açısından zaman zaman yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Skype Insider Önizleme 8.72.76.44 derlemesi, birkaç ay önce piyasaya sürülmüştü. Güncelleme, toplantıları kilitleyebilme ve Skype’ın web sürümünde arka plan bulanıklaştırma destekleri ile birlikte gelmişti. Şimdi ise uygulama 8.74.76.129 sürümüne güncelleniyor.

Güncelleme için yayınlanan değişiklik günlüğü oldukça kısa görünüyor. Ancak yine de Skype kullanıcıları için bir dizi ilginç özellik güncellemenin içeriğinde yer almakta. Bu özelliklerden biri de görüntülü aramalar sırasında GIF biçimindeki animasyonlu arka planların desteklenmesi. Bu özelliği kullanmak için tek yapılması gereken, cihazın yerel depolama alanlarında bulunan GIF’lerden birini seçmek. Bununla birlikte, artık çağrı tepkilerini özelleştirebilme desteği de bulunuyor. Ayrıca, Skype’ın iOS versiyonunda sohbet üzerinden dosya paylaşımı özelliği de getirilmiş durumda.

Skype 8.55 Meet Now

Tüm bunlara ek olarak, Skype’ın Android sürümü artık bölünmüş pencereleri destekliyor. Bu durum Surface Duo, Samsung DeX ve Chromebook’lar gibi donanımların artık bu özelliği kullanabileceği anlamına gelmekte. Microsoft ayrıca, özelliğin kullanıcılara masaüstü olmayan cihazlarda da masaüstü benzeri deneyimler sunmak için düzenlendiğini belirtiyor.

Son olarak yeni güncellemenin önümüzdeki birkaç gün içinde kademeli olarak kullanıcılara sunulacağını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi