Anasayfa Haber Bülten Atölye ASUS’ta Sınırları Aşanlar Belirlendi

Atölye ASUS’ta Sınırları Aşanlar Belirlendi

atölye asus

ASUS’un, yaratıcılıkta sınır tanımayan genç yetenekleri desteklemek için hayata geçirdiği Atölye ASUS platformunun ilk etkinliği olan “Sınırları Aşmak” konseptli tasarım yarışması sonuçlandı. Rekor katılımın gerçekleştiği yarışmada, illüstrasyon kategorisinde “Uyanış”, animasyon kategorisinde ise “Boyutları Atla” adlı projeler, seçkin jürinin beğenisini kazanarak ve halk oylamasında en fazla oyu alarak birinciliği paylaştılar.

ASUS’un, yaratıcılık alanındaki ustaları ve öğrencileri bir araya getirmek ve genç yetenekleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Atölye ASUS platformunun ilk etkinliği, “Sınırları Aşmak” konseptli tasarım yarışması oldu. 1.700’den fazla kişinin başvurduğu ve en yaratıcı çalışmaların değerlendirildiği yarışmada, animasyon ve illüstrasyon kategorilerinde toplamda 240 proje ilk elemelerden geçerek, halk oylamasına katılmaya ve jüri değerlendirmesine hak kazandı.

Yaratıcı içerik üreticileri ve tasarımcılar, sınırlarını zorlayarak kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etme ve profesyonel isimlerle yarışma fırsatı bulmalarının yanı sıra, finale kalan isimler seçkin ve alanının en iyi isimlerden oluşan jürinin görüş ve değerlendirmelerini alma fırsatı yakaladılar. Ayrıca, yarışmada birinciliği paylaşan isimler yaratıcıların bir numaralı tercihi olan ASUS Zenbook bilgisayar da kazandılar.

Kazanan Projeler: “Uyanış” ve “Boyutları Atla”

“Sınırları Aşmak” yarışmasına katılan eserler; Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, Çizer & Karikatürist Tarık Tolunay, İllüstrasyon ve Animasyon Sanatçısı Murat Yıldırım ve KOFF Animasyon Kurucusu, Girişimci Gökhan Okur’dan oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmada, animasyon kategorisinde 10, illüstrasyon kategorisinde ise 18 proje finale kaldı. En kreatif illüstrasyon çalışması Murat Gül’e ait “Uyanış” adlı eser olurken, en beğenilen animasyon çalışması ise H.Sena Balkan’a ait “Boyutları Atla” isimli eser oldu. Uyanış projesinin sahibi, Zenbook 14 UX425E dizüstü bilgisayarı almaya hak kazanırken, Boyutları Atla projesi ise yarışmacıya Zenbook Flip 13 UX363 kazandırdı.

Atölye Asus Web Sitesi

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.