Anasayfa Haber realme Book Tasarımı Ortaya Çıktı

realme Book Tasarımı Ortaya Çıktı

realme Book

realme Book, MacBook benzeri bir tasarıma sahip olacak.

realme, BBK Electronics bünyesindeki birçok akıllı telefon markasından biri ve ilk telefonunu 2018 yılında piyasaya sürdü. O zamandan bu yana şirket başta Avrupa ve Hindistan olmak üzere hızlı bir büyüme kaydediyor. Ayrıca akıllı telefon pazarının dışında da çeşitli ürünleri piyasaya sürüyor. realme Smart TV 4K ve realme Watch S, akıllı telefon dışındaki ürünlere verilebilecek güzel örnekler. Şirket, şimdi de yeni bir alana el atıyor gibi görünüyor. realme’nin üzerinde çalıştığı dizüstü bilgisayarının tasarımlarının ortaya çıkması, bu durumu kanıtlar nitelikte.

Sızdırılan şemalardan elde edilen 3D görüntüler, tanınmış tipsterlardan biri olan OnLeaks tarafından oluşturulmuş. GizNext de oluşturulan görüntüleri kullanıcılar ile paylaşıyor. Görüntüler bize gümüş kaplamalı 14 inçlik bir dizüstü bilgisayarı göstermekte. Cihaz 307 mm uzunluğa, 229 mm genişliğe ve 16 mm derinliğe sahip. Bu doğrultuda boyut olarak 16 inç MacBook Pro ile neredeyse aynı ölçülere sahip olduğunu söylemek mümkün. Ancak cihazın MacBook ile benzerliği bununla da sınırlı kalmıyor. Cihaz, siyah küçük tuşlar, büyük bir dokunmatik yüzey ve neredeyse uçtan uca ekran ile MacBook’a olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

realme Book

Halihazırda realme Book ile ilgili Intel Core i3 ve i5 işlemciler ile birlikte sunulması ve klavyedeki güç düğmesinin parmak izi tarayıcı olarak kullanılması dışında birkaç özellik bilinmekte. Şirketin ayrıca, yeni dizüstü bilgisayarı Windows 10 ve Microsoft Office ile birlikte göndermesi bekleniyor. Ayrıca Windows 11’in kararlı sürümü resmi olarak duyurulduğunda, cihaz da otomatik yükseltmeye hazır olacak.

realme Book’un sol bölümünde iki adet USB Type-C bağlantı noktası, sağ tarafında ise ek bir USB Type-A bağlantı noktası yer alıyor. Ayrıca cihazın üstünde, bir kulaklık jakı da bulunmakta. Bununla birlikte cihazda özel bir güç konektörünün yer almadığını da belirtebiliriz. Bu da cihazı USB Type-C bağlantı noktalarından biri ile şarj edebileceğimiz anlamına geliyor.

Son olarak, dizüstü bilgisayarın Ağustos ayının sonunda Hindistan’da piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtelim. Ancak şirket, dizüstü bilgisayarı diğer pazarlarda piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığını henüz açıklamış değil.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi