Anasayfa Haber LG’nin 4K Katlanabilir OLED TV’si ABD’de 100.000 Dolara Satışa Çıkıyor

LG’nin 4K Katlanabilir OLED TV’si ABD’de 100.000 Dolara Satışa Çıkıyor

Gelişmiş özelliklerle donatılan ve açılıp kapanabilir yapıda olan LG OLED TV, fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

Prototipi CES fuarında tanıtılan LG’nin sürgülü OLED TV’si şimdi de ABD’de satışa çıkıyor. Bu televizyon 2020 yılında Kore’de 87.000 dolar gibi uçuk bir fiyata satışa çıkmıştı. Ancak ABD’dekiler Signature OLED R TV için tam 100.000 dolar ödeyecek.

LG’nin bu olağanüstü televizyonu özellikle oyuncular için cezbedici görünüyor. HDR10 ve HLG desteğinin yanı sıra 1 ms’nin altındaki tepki süresi, düşük gecikme modu, 120 Hz değişken yenileme hızı, AMD FreeSync Premium desteği ve dört HDMI 2.1 bağlantı noktası özelliklerinden bazıları.

Daha bitmedi, Dolby Vision, AirPlay 2 ve HomeKit desteği, bir Ethernet bağlantı noktası, üç USB 2.0 bağlantı noktası, Bluetooth 5.0 ve 802.11ac Wi-Fi gibi ek özellikler de dahil edilmiş. Bunun dışında hemen yukarda görebileceğiniz gibi, TV standın içindeki bir silindir yardımıyla yukarı ve aşağı hareket edebiliyor.

Ülkemizdeki dolar kurunu da hesap edersek bu televizyonun fiyatı yaklaşık 850.000 TL. LG, OLED R için Ağustos ayında ön siparişlerin açılacağını söylüyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.