Anasayfa Haber PlayStation Oyunları Netflix’e Gelebilir

PlayStation Oyunları Netflix’e Gelebilir

Sony ve Netflix arasında oldukça önemli bir ortaklık kurulacak gibi görünüyor.

Henüz birkaç gün öncesinde Netflix’in oyun pazarına giriş yapmaya niyetlendiğinden bahsetmiştik. Video akış platformu daha önce birçok dizi ve film yayınlamış olsa da, oyun platformuna giriş yapması oldukça önemli. Zira Netflix’in dünya genelinde 200 milyondan aktif abonesi bulunuyor.

Öte yandan görünüşe bakılırsa Netflix’in daha kapsamlı planları da var. Hatta Sony ile bir ortaklık kurulacağından bahsediliyor ve yakında PlayStation oyunlarını Netflix’te görme ihtimalimiz var.

Steve Moser, Netflix uygulamasını inceledi ve gün yüzüne birçok ilginç detay çıktı. Keşfedilen verilere göre yeni oyun hizmetine DualSense denetleyici desteği eklenecek. Ancak daha da ilginç olanı, uygulamada PlayStation oyunlarından Ghost of Tsushima’nın bir ekran görüntüsünün bulunması.

Moser ayrıca oyun projesinin şu anda “Shark” adıyla yürütüldüğünü ve simgesinin bir köpek balığı yüzgeci olduğunu söyledi. Hatta “N Game” yazılı bir logo bile keşfetti.

Sony’nin PlayStation oyun kütüphanesini 200 milyondan fazla aboneye ulaştırmak için Netflix ile ortak olması, hem Netflix hem de PlayStation için karşılıklı olarak faydalı bir hamle gibi görünüyor.  Netflix’in bu ortaklığı resmi olarak ne zaman açıklayacağı merak konusu. Ancak öyle ki bunlar yalnızca söylentiden ibaret olarak kalabilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.