Anasayfa Haber Casio, Pac-Man Temalı Dijital Saat Üretti

Casio, Pac-Man Temalı Dijital Saat Üretti

Casio Pac-Man

Casio, yeni dijital saati ile Pac-Man hayranlarının kalbini çalıyor.

Casio ile Bandai Namco arasındaki iş birliği ile Pac-Man temalı bir dijital saat üretildi. Casio A100WEPC Pac-Man Edition, 1978 yapımı Casio F-100 modelinden ilham alırken tüm zamanların en ünlü oyununu kutluyor.

Kronometre, dijital alarm ve takvim özellikleri sunan F-100, zamanının satın alınabilecek en gelişmiş saatlerden biriydi. Aynı zamanda reçine kasalı ilk saatti. Saat belki de en çok 1979 tarihli Alien filmindeki Ripley ve diğer karakterlerin taktığı saat olmasıyla ünlendi.

A100WEPC, aynı dört düğmeli düzene sahip. Aynı zamanda, saat kadranında Pac-Man ve hayalet karakterler bulunuyor ve ortadaki aydınlatıcı logosu Pac-Man yazı tipiyle işlenmiş. Kadran, Pac-Man oyun ekranını kopyalarken, üst saat bandı hayaletler tarafından kovalanan bir Pac-Man karakteri ile lazerle kazınmış. Alt bantta ise tersi var. Bu sınırlı sayıdaki ürün Pac-Man karakterlerini ve oyun skor ekranını içeren özel ambalaj ile birlikte geliyor.

Bu arada geçen ay piyasaya çıkan temel AW100WE modeli ise suya dayanıklılık, 1/10 saniyelik kronometre, günlük alarm, saat başı sinyali, otomatik takvim ve LED ışığı sunuyordu.

Ağustos ayında Japonya’da yaklaşık 110 dolar karşılığında piyasaya sürülmesi planlanan dijital saat, Pac-Man hayranlarının ve oyunseverlerin oldukça dikkatini çekecek cinsten.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.