Anasayfa Haber Tesla, Süperşarj İstasyon Ağını Diğer Elektrikli Araçlara da Açmayı Planlıyor

Tesla, Süperşarj İstasyon Ağını Diğer Elektrikli Araçlara da Açmayı Planlıyor

Tesla Süperşarj İstasyon

Elon Musk, Tesla süperşarj istasyonu ağından diğer elektrikli araçlarından da faydalanabileceğini duyurdu.

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Tesla süperşarj istasyon ağını bu yıl içinde diğer elektrikli araçlara da açmayı planladıklarını söyledi. Elektrikli otomobil üreticisinin dünya çapındaki 25.000’den fazla süperşarj ağı, şirkete rekabet avantajını sağladı. Diğer otomobil üreticileri ise yeni elektrikli araç girişleri için acele ederken, ağlar için ittifaklar kurdular veya yeni şirketlere yatırım yaptılar.

Musk açıklamasında, “Superşarj ağımızı bu yılın sonunda diğer elektrikli araçlara açık hale getiriyoruz” dedi ve zamanla Tesla’nın şarj ağının tüm ülkelerde diğer elektrikli araçlara açılacağını da sözlerine ekledi.

Reuters’ın haberine göre, Almanya’nın ulaştırma bakanı geçen ay Tesla’yı elektrikli araç sürücülerinin şarj etmesini kolaylaştırmak için şarj ağını diğer otomobil üreticilerine açmaya ikna etmeye çalıştığını söyledi. Ek olarak Başkan Joe Biden’ın yönetimi geçen ayın sonlarında, şarj istasyonları da dahil olmak üzere elektrikli araç altyapısına 7,5 milyar dolar ve altyapı projelerine 1,2 trilyon dolar harcamak için iki taraflı bir Senato anlaşmasını imzaladı.

ABD genelinde şarj altyapısındaki iyileştirme, daha fazla Amerikalıyı elektrikli araç satın almaya teşvik edebilir ve Tesla’ya karşı savaşta General Motors ile Ford Motor için çok ihtiyaç duyulan yakıtı sağlayabilir.

Geçtiğimiz haftalarda ise Tesla, tam otonom sürüş sistemini güncellemişti.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.