Anasayfa Haber Call of Duty Vanguard Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Call of Duty Vanguard Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Call of Duty Vanguard fragmanı

Oyuncular tarafından dört gözle beklenen Call of Duty Vanguard fragmanı nihayet yayınlandı.

Call of Duty Vanguard fragmanı geçtiğimiz hafta yapılan duyurunun ardından yayınlandı. Serinin yeni oyunuyla beraber oyuncuları İkinci Dünya Savaşı dönemine yeniden götürecek olan Sledgehammer Games, serinin yeni oyununda 1945 yılında Hitler’in ölümünün ardından veliahdının peşine düşeceğimizi söylüyor.

Call of Duty Vanguard Fragmanı

Call of Duty Black Ops Cold War‘da olduğu gibi Warzone üzerinde düzenlenen etkinlikle beraber yayınlanan Call of Duty Vanguard fragmanında da bizleri birbirinden hareketli sahneler karşılıyor. Pasifik’ten Afrika’ya kadar birbirinden farklı cephelerde çarpışacağımız oyunda dört ülkeden dört uzman askere yer veriliyor. Oyunun ana karakterleri olarak karşımıza çıkacağı söylenen bu karakterlerde Arthur Kingsley (Büyük Britanya), Polina Petrova (Sovyetler Birliği, aynı zamanda Warzone kazananlarını helikopterlerden indiren kadın), Wade Jackson (ABD) ve Lucas Riggs (Avustralya) şeklinde sıralanıyor.

Bunun haricinde yayıncı firma tarafından paylaşılan bilgilerde, yeni Call of Duty oyununun 2019 yılında piyasaya sürülen Call of Duty Modern Warfare‘ın oyun motoruyla geliştirildiği de ifade edilmiş. Bu doğrultuda pek bir detay paylaşılmamış olsa da, ilk bilgiler Vanguard’ın silah sesleri ve animasyonlarıyla ön plana çıkacağı yönünde.

Teatral savaş atmosferinin hakim olduğu oyunda yayıncı firmanın söylediğine göre, savaşın gidişatını ve tarihini sonsuza dek değiştirenlerin üzücü hikayelerine tanık olacağız. Hikaye anlatımı konusunda da oldukça iddialı bir yapımla oyuncuların karşısına çıkmayı hedefleyen geliştirici stüdyo, bunlara ek olarak sürükleyici karakter odaklı bir anlatı deneyimi de sunmayı vaat ediyor.

Call of Duty Vanguard Çıkış Tarihi

Hikaye, çok oyunculu ve zombi olmak üzere 3 farklı moda ev sahipliği yapan Call of Duty Vanguard’ın çıkış tarihi de resmi olarak açıklandı. Yapılan duyuruda oyununun 5 Kasım 2021 tarihinde PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkış yapacağı ifade edildi.

Call of Duty Vanguard Fiyatı Ne Kadar?

5 Kasım 2021 tarihinde oyuncularla bir araya gelen CoD Vanguard’ın fiyatı da netlik kazandı. Serinin yeni oyununun fiyatları da şu şekilde sıralanıyor:

PlayStation 4

CoD Vanguard PS4 Standart Sürüm – 499 TL

PlayStation 5

CoD Vanguard PS5 Cross-Gen Sürüm – 599 TL

Xbox One

CoD Vanguard Xbox One Standart Sürüm – 499 TL

Xbox Series X/S

CoD Vanguard Xbox Series Cross-Gen Sürüm – 599 TL

PC (Battle.net)

CoD Vanguard PC – 60 Euro

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.