Anasayfa Haber Tüm Riot Games Oyunları Bir Arada Toplanıyor: Riot Client

Tüm Riot Games Oyunları Bir Arada Toplanıyor: Riot Client

Riot Games’in mevcut ve gelecekteki oyunlarına tek bir yerden erişmek mümkün olacak.

Riot Games ismini birçok oyuncu muhtemelen League of Legends sayesinde duymuştur. Ancak geliştiriciden son yıllarda Teamfight Tactics ve oldukça popüler hale gelen Valorant gibi oyunlar gördük. Şirket, oyuncuların tüm oyunlara PC’den rahatça erişebilmesi için yeni bir istemci (launcher) hazırladı: Riot Client.

Riot, blog yazısında şunları söyledi:

Tüm masaüstü Riot oyunlarına tek bir istemciden erişilebilecek. Ayrıca her oyunun en son haberler ve etkinlikler de dahil olmak üzere oyuna özel içeriğe sahip kendi özel ürün sayfası olacak. Masaüstünü artık temizleyebilirsiniz ve tüm favori Riot oyunlarının yer alacağı tek bir araç olacak! Ancak isterseniz, favori oyununuzu doğrudan kısayol oluşturarak masaüstüne ekleyebilirsiniz.

Popüler oyun geliştiricisi ayrıca yeni launcher’ı için bir video yayınladı. Riot Client işte böyle görünecek:

Riot, her şeyin iyi çalıştığından emin olmak maksadıyla Riot Client’i kullanıma sunmak için aşamalı bir yaklaşım benimsiyor. Dağıtım bugün başlayacak, ancak yeni istemcinin dünya çapında herkese ulaşması için 4 Ekim’e kadar beklemek gerekiyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.