Anasayfa Haber TeamGroup, Özel Sıvı Soğutmalı SSD Modelini Duyurdu

TeamGroup, Özel Sıvı Soğutmalı SSD Modelini Duyurdu

Yeni nesil sıvı soğutmalı SSD’ler, uzun süreli iş yüklerinde yüksek performans ve uzun kullanım ömrü sunacak.

TeamGroup, özel hepsi bir arada sıvı soğutma sistemine (LCS) sahip yeni SSD ailesini tanıttı. T-Force Cardea Liquid II SSD’ler, maksimum performans ve kasasında güzel bir görünüm isteyen donanım meraklılarını hedefliyor.

Bu SSD şu anda geliştirme aşamasında, bu nedenle TeamGroup henüz herhangi bir özellik veya performans istatistiği paylaşmadı. Ancak muhtemelen PCIe x4 arabirimini kullanan, M.2 2280 form faktöründe bir sürücüye bakıyoruz. Yeni sıvı soğutmalı SSD muhtemelen 7.000 MB/sn üzerinde hızlar sunacak ve güçlü soğutması sayesinde yüksek performansta çalışabilecek.

Sıvı soğutma sistemi, soğutma verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve sürücünün uzun süreli yükler altında bile serin çalışmasını sağlamak için geliştirildi. Bu tür iş yükleri günlük kullanım için aslında pek geçerli değil ve daha çok iş amaçlı kullanım senaryolarında görüyoruz.

Öte yandan yüksek performans için tasarlanan bu ürünlerin daha yüksek dayanıklılık süreleri sunmasını bekleyebiliriz. Ayrıca bu tür gelişmiş bir soğutma sistemi, tüm sistemler için uygun olmayabilir ve montaj sorunları çıkabilir. Zira çoğu anakartın M.2 yuvaları, PCIe X16 yuvalarının yakınında bulunuyor ve buraya bildiğiniz gibi büyük boyutlarda ekran kartları takılıyor.

TeamGroup’un T-Force Cardea Liquid II sürücüleri ilgi çekici görünüyor ve halen geliştirme aşamasında. Bu nedenle piyasaya çıkacak olan SSD’lerin nasıl görüneceği ve performans göstereceği merak konusu.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.