Anasayfa Haber Instagram Kullanıcıları Messenger’da Grup Sohbetlere Katılabilecek

Instagram Kullanıcıları Messenger’da Grup Sohbetlere Katılabilecek

Instagram Messenger grup

Instagram ve Messenger arasındaki grup sohbetleri bir adım öteye taşındı.

Geçen yıl Messenger ve Instagram arasında çapraz mesajlaşma özelliği tanıtılmıştı. Daha sonra Facebook, uygulamalar arası grup sohbetlerinin eklenmesiyle bunu daha kullanışlı hale getirdi. Yeni özellik sayesindeyse hem Messenger hem de Instagram kişilerinde grup sohbetleri başlatabilecek. Ayrıca, grubunuzun belirli konularda karar vermesi gerekiyorsa, hem Instagram direkt mesajlarında hem de uygulamalar arası grup sohbetlerinde Messenger tarzı anketler oluşturabileceksiniz.

Buna ek olarak Instagram, “Birlikte İzle” adlı özel bir yeni özelliğe kavuşuyor. Bunu kullanmak için Instagram içinde bir görüntülü sohbet başlatıyorsunuz. Sonrasında paylaşmak istediğiniz gönderiye gidip, ardından paylaş düğmesine ve “Birlikte İzle”ye tıklamanız yeterli. Instagram, Steve Aoki, Travis Barker ve Cardi B’den bazı yeni içerikler eklemeyi de ihmal etmemiş durumda.

Diğer yeni eklemeler hem Messenger hem de Instagram direkt mesajları için uygulamalar arası grup sohbetlerinde bulunan grup yazma göstergelerini içeriyor. Facebook ayrıca, Messenger ve Instagram direk mesajları için “Cottagecore” ve Kolombiyalı şarkıcı J Balvin merkezli bir tema da dahil olmak üzere yeni sohbet temaları getirdi. Ayrıca Astroloji grup sohbet teması, AR efekti ve çıkartma paketi içeren yeni bir Astroloji sanat paketi de mevcut. Messenger ve Instagram için yeni özellikler tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmuş durumda.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.