Anasayfa Haber Epic Games Store Başarım Desteği Gelecek Hafta Sunulacak

Epic Games Store Başarım Desteği Gelecek Hafta Sunulacak

Epic Games Store Başarım

Epic Games Store sonunda başarım desteğini oyuncular ile buluşturuyor.

Epic Games Store, sınırlı sayıda oyunla başlayarak önümüzdeki hafta PC oyun istemcisine Başarım (Achievement) desteğini tamamen entegre edecek. Stüdyoların platforma kolayca başarım desteği eklemesi için geliştirici araçları da aynı zamanda piyasaya çıkıyor.

Tam başarım desteği alan ilk oyunlar arasında Alan Wake Remastered, Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena, Zombie Army 4 ve diğerleri bulunuyor. Epic Games, “Geçen yıl boyunca Epic Başarımlar’ı hayata geçirmek için bazı geliştirme ortaklarımızla yakın bir şekilde çalıştık. Bu araçları daha fazla geliştiriciye ulaştırmak için çalışıyoruz, bu nedenle bu yıl içinde en sevdiğiniz oyunlarda Epic başarımların ortaya çıktığını görmeyi bekleyebilirsiniz.” diyor.

Oyun geliştiricileri tarafından ele alınan başarımların erken bir sürümü bir yıl önce Epic Games Store’da kullanıma sunulurken, yeni sistem daha iyi destek ve daha fazla özellikle geliyor. “Geliştirici Başarımları” olarak adlandırılan özellik, sorumlu stüdyolar yeni sisteme yükseltme yapmasa bile işlevsel kalacak.

Epic Başarımlar, Xbox veya PlayStation başarı izleme sistemlerine benzer şekilde, oyuncu profillerinde görünen XP ve sıralama öğelerini içerecek. Başarımların verdiği rütbeler ve XP’lerin dökümü ise şu şekilde:

  • Bronz = 5-45 DP
  • Gümüş = 50-95 DP
  • Altın = 100-200 XP
  • Platin = 250 DP

Kilitli, kilidi açılmış ve devam eden başarımları takip etmek için, özelliği destekleyen her oyun, mağaza ve müşteri kitaplığı bölümlerinde ek ayrıntılı sayfalar kazanıyor.

Bu arada Epic Games Store geçtiğimiz hafta ücretsiz olarak Europa Universalis IV oyununu hediye etti. Hala zamanınız varken bu oyunu kaçırmamanızı öneririz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.