Anasayfa Haber Gigabyte, Radeon RX 6600 Eagle Modelini Duyurdu

Gigabyte, Radeon RX 6600 Eagle Modelini Duyurdu

Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G. üç fanlı güçlü soğutma tasarımıyla birlikte piyasaya çıkıyor.

MSI ve ASUS’un ardından Gigabyte, özel soğutmalı özel soğutmalı AMD Radeon RX 6600 ekran kartını duyurdu: Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G.

Navi 23 GPU’lu RX 6600, optimum performans ve güç verimliliği dengesi sağlamak üzere tasarlanırken 1080p oyunculuğa hitap ediyor. ASUS Dual ve MSI MECH 2X modellerinde çift fanlı bir soğutma görmüştük. Gigabyte ise üç fanlı Windforce 3X soğutma sistemini kullanmayı tercih etmiş. Bu soğutma sisteminde blade fan yaprakları, GPU ile doğrudan temas halinde kompozit bakır ısı boruları, 3D aktif fanlar, screen cooling ve grafen nano yağlayıcı kullanılıyor.

Ortadaki fan, ısı dağılımı için hava akışını optimize etmek için tersine dönerek daha düşük bir sıcaklıkta daha verimli performans sağlıyor. Screen cooling çözümü ise havanın yayılmasına izin vermek için soğutucuyu genişletiyor, daha iyi ısı dağılımı sağlıyor ve ısı birikimini önleyerek kararlılığı artırıyor. Ek olarak grafen nano yağlayıcı, fan ömrünü 2.1 kata kadar uzatırken, fanların daha sessiz çalışmasına yardımcı olmakta.

Kartın genel tasarımında bir değişiklik görünmüyor ve geçmiş Eagle tasarımıyla aynı. Fabrika çıkışlı hız aşırtmalı olarak gelen Radeon RX 6600 Eagle 8G, 2491 MHz frekans hızına erişebiliyor. 1 adet 8 pin güç bağlantısıyla beslenen kart için 500W’lık bir güç kaynağı öneriliyor. Son olarak arka bölümde 2 adet DisplayPort 1.4a ve 2 adet HDMI 2.1 portu bulunduğunu ekleyelim.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.