Anasayfa Haber Final Fantasy 14: Endwalker İleri Bir Tarihe Ertelenedi

Final Fantasy 14: Endwalker İleri Bir Tarihe Ertelenedi

Final Fantasy 14: Endwalker ertelenedi
Final Fantasy 14: Endwalker ertelenedi

Final Fantasy 14: Endwalker için erteleme kararı geldi.

2010 yılında çıkılan yolun devam projelerinden birisi olan Endwalker için gecikme bildirimi yapıldı. Hesaplamalara göre çıkış yapması beklenen yapımın neden ertelendiği Naoki Yoshida tarafından bizzat açıklandı.

Naoki Yoshida, “Geliştirmenin sonuna yaklaştığımızda ve görevlerden savaş içeriğine ve benzerlerine kadar her şeyi oynadıktan sonra, Endwalker’ın kalitesini daha da iyileştirme arzumu zapt edemedim, çünkü özellikle bu genişleme paketi, FFXIV’ın neredeyse tamamı kadar. Maalesef bunun sonucu, ek iyileştirmeler için harcanan bu süre nedeniyle nihai kalite güvence kontrolleri için gereken süreyi kısalttığımızdan dolayı oldu. Bu nedenle, hepinizden aldığım karar için beni bağışlamanızı alçakgönüllülükle rica ediyorum” dedi.

Son olarak 11 yılı aşan süreçte serinin dördüncü genişletme paketi olan Endwalker’ın 7 Aralık tarihinde erişime açılacağını belirtelim.

13 Kasım 2016 tarihinde ilk yazısını yayımlayan yazar, 26 Ekim 2020 tarihinde Technopat ailesine katıldı. Makale yazmaya çalışmakla birlikte nadiren haberlere de yönelebiliyor. Uzunca süre Technopat'ta kalmayı amaçlayan Cevat Emre, makaleler sayesinde her gün gelişiyor ve sizlere yeni konularda çözümler sunmayı amaçlıyor.