Anasayfa Haber Intel 12. Nesil İşlemcilerin DRM Sorunu Tamamen Çözüldü

Intel 12. Nesil İşlemcilerin DRM Sorunu Tamamen Çözüldü

Masaüstü Intel Alder Lake işlemciler, hibrit mimarisinin getirdiği zorluklar nedeniyle bazı uyumluluk sorunlarıyla karşı karşıya kalmıştı. Oyunlarda kullanılan Digital Rights Management (DRM) yazılımlar, CPU’daki verimlilik çekirdeklerini ayrı bir sistem olarak tanıyordu. Neyse ki bu sorun yapılan çalışmalar sonrasında geride kalmış görünüyor.

Intel ve anakart üreticileri kısa sürede yaşanan DRM sorunlarıyla ilgili geçici çözümler sağlamayı ihmal etmedi. Mavi ekip şimdi etkilenen oyunların listesinin tamamen sıfıra indiğini onayladı. Bu da resmi olarak Intel Alder Lake yongaların uyumluluk sorunlarıyla karşılaşabileceği herhangi bir yazılım kalmadığı anlamına geliyor.

Başlangıçta DRM sorununa sahip olduğu belirlenen tüm oyunlar, oyun yamaları veya işletim sistemi güncellemeleri yoluyla düzeltildi. Daha eski bir Windows işletim sisteminde sorun yaşıyorsanız, sorunu çözmek için Windows Update ile en son sürümüne geçiş yapabilirsiniz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.