Anasayfa Haber Bülten Artırılmış Gerçeklikte Yeni Yaklaşımlar İçin CY Vision ve BMW’den İşbirliği

Artırılmış Gerçeklikte Yeni Yaklaşımlar İçin CY Vision ve BMW’den İşbirliği

Artırılmış Gerçeklikte Yeni Yaklaşımlar İçin CY Vision ve BMW'den İşbirliği

Türkiye’nin global bir teknoloji markası olma yolunda ilerleyen CY Vision tarafından geliştirilen holografik teknolojinin geleceğin araçlarında kullanım fırsatları üstüne CY Vision ve BMW Grubu mühendisleri birlikte çalışmak üzere işbirliği yaptı. Bu teknoloji farklı mesafelerdeki görüntüleri belli bir derinlik içinde yansıtarak artırılmış gerçeklik deneyimleri yaşatıyor.

İki şirketin mühendisleri hem sürücüler hem de yolcular açısından bu teknolojinin olası farklı uygulama alanları üzerinde çalışıyorlar.

Artırılmış Gerçeklikte Yeni Yaklaşımlar İçin CY Vision ve BMW'den İşbirliği

CY Vision’ın yaklaşımı parlak ışıktan karanlığa kadar farklı ortamlarda, aracın hemen önünden istenilen uzaklığa kadar tam renkli özgün holografik objeler yaratabiliyor. Şirket bu yansımaları gerçek zamanlı olarak ve ön cam üstünde herhangi bir özel filme veya uygulamaya ihtiyaç duymadan standart optik donanım üzerinde üretiyor.

CY Vision CEO’su Orkun Oğuz yapılan iş birliği ile ilgili şunları söyledi:

“Sürücüyü araçla sezgisel bir şekilde sürekli iletişim halinde tutma vizyonu artırılmış gerçeklik için mükemmel bir kullanım alanı oluşturuyor. Artırılmış gerçeklik deneyimlerinin otonom sürüşün ve yeni mobilite ekosisteminin temel bir parçası olacağına inanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için BMW ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. “

Artırılmış Gerçeklikte Yeni Yaklaşımlar İçin CY Vision ve BMW'den İşbirliği

Merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan CY Vision kompütasyonel holografik yansıtma teknolojisi ve çeşitli tüketici kesimlerine, sanayilere ve araç ortamlarına artırılmış gerçeklik deneyimi sunan 3D yazılımları geliştirmektedir.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.