Anasayfa Haber Ubisoft’un Ücretsiz Battle Royale Oyunu Hyper Scape Kapanıyor

Ubisoft’un Ücretsiz Battle Royale Oyunu Hyper Scape Kapanıyor

Hyper Scape

Ubisoft, yaklaşık olarak 1,5 yıl önce piyasaya sürülen ücretsiz battle royale oyunu Hyper Scape’in fişinin çekileceğini ve sunucularının çevrim dışına alınacağını duyurdu. Şirket, Hyper Scape ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Hyper Scape’in geliştirilmesini sonlandırmak ve 28 Nisan itibarıyla oyunu kapatmak için zor bir karar aldık. Hızlı tempolu bir nişancı deneyimi yaratmak için yola çıktık ve bu yolculukta bize katıldıkları için topluluğumuza çok müteşekkiriz. Bu oyundan öğrendiklerimizi gelecekteki ürünlere aktaracağız.”

Hyper Scape, Temmuz 2020’de açık betaya geçtiğinde (en azından oynaması ücretsiz bir battle royale için) nispeten umut verici bir başlangıç yapmıştı. Ancak devam eden süreçte, ücretsiz battle royale oyunu, hızlı bir şekilde oyuncularını ilgisini kaybetmeye başladı. Genel olarak oyun basını ve oyuncuların oyun hakkındaki düşünceleri de karışıktı ve muhtemelen bu da oyunun başarısız olmasının nedenlerinden biriydi.

Ubisoft, Ekim 2020’de Hyper Scape’in beklentileri karşılamadığını kabul etmiş ve savaş, zorluk, yeni oyuncu deneyimi ve daha fazlası için oyuna bir dizi büyük güncelleme getireceğini açıklamıştı. Ancak görünen o ki, güncellemelerle birlikte oyunda yapılan bu değişiklikler yeterli olmamış.