Anasayfa Haber Yeni Witcher Oyunu Duyuruldu

Yeni Witcher Oyunu Duyuruldu

yeni the witcher oyunu

CD PROJEKT RED, The Witcher video oyunları serisinin bir sonraki bölümünün Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olduğunu ve seri için yeni bir destan ve Epic Games ile yeni bir teknoloji ortaklığı başlattığını açıkladı.

Yapılan duyuru, CD PROJEKT RED’in serideki önceki tek oyunculu AAA RPG oyunu The Witcher 3: Wild Hunt’ın piyasaya sürülmesinden bu yana The Witcher serisindeki yeni bir oyunun ilk resmi onayını işaret ediyor.

Yeni oyunun tanıtım görselinde, A New Saga Begins ifadesinin yer aldığını görüyoruz. Ancak bu görselde herhangi bir geliştirme süresi ve çıkış tarihi bilgisi yer almıyor.

Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor

CD PROJEKT RED, Epic Games ile çok yıllı stratejik ortaklığın bir parçası olarak Unreal Engine 5’e geçeceklerini de duyurdu. 2011’de piyasaya sürülen The Witcher 2: Assassins of Kings’ten bu yana CD PROJEKT RED, oyunlarını oluşturmak için tescilli REDengine teknolojisini kullanıyor. Epic ile olan bu yeni ilişki, yalnızca lisanslamayı değil, Unreal Engine 5’in teknik geliştirmesini ve gerekli olduğunda Unreal Engine’in gelecekteki potansiyel sürümlerini de kapsıyor. CD PROJEKT RED geliştiricileri, The Witcher serisindeki bir sonraki oyunun geliştirilmesinden başlayarak , motoru açık dünya deneyimleri için uyarlamaya yardımcı olmak için birincil hedefle Epic geliştiricileriyle işbirliği yapacak.

Unreal Engine 5

Bunun için Unreal Engine 5’in kullanımı ve gelecekteki oyunlar hakkında konuşan CD PROJEKT RED’in CTO’su Paweł Zawodny şunları söyledi:

“Dahili RED 2.0 Dönüşümümüzün temel yönlerinden biri, teknolojiye çok daha güçlü bir şekilde odaklanmak ve Epic Games ile olan işbirliğimiz bu prensibe dayanmaktadır. En başından beri, tipik bir lisanslama düzenlemesi düşünmedik; hem biz hem de Epic görüyoruz. Bu uzun vadeli, tatmin edici bir teknoloji ortaklığıdır. CD PROJEKT RED’in bir sonraki oyunumuzun teknik yönünü mümkün olan en erken aşamadan belirlemesi hayati önem taşır, çünkü geçmişte, gelişmek ve gelişmek için çok fazla kaynak ve enerji harcadık. Bu işbirliği çok heyecan verici, çünkü geliştirme öngörülebilirliğini ve verimliliğini artırırken aynı zamanda bize en son oyun geliştirme araçlarına erişim sağlıyor. Gideceğimiz harika oyunlar için sabırsızlanıyorum Unreal Engine 5 kullanarak oluşturun!”

Epic Games’in Kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, ortaklık hakkında şunları söyledi:

“Epic, ekiplerin benzeri görülmemiş bir ölçekte ve doğruluk düzeyinde dinamik açık dünyalar yaratmasını sağlamak için Unreal Engine 5’i inşa ediyor. Etkileşimli hikaye anlatımı ve oyunun sınırlarını birlikte zorlamak için CD PROJEKT RED ile ortak olma fırsatından büyük onur duyuyoruz ve bu çaba, geliştirici topluluğuna gelecek yıllarda fayda sağlayacaktır.”

Bu duyurularla eş zamanlı olarak CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077’ye güç veren teknoloji olan REDengine’in yaklaşmakta olan Cyberpunk 2077 genişlemesinin geliştirilmesi için hala kullanıldığını doğruladı.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.