Anasayfa Haber Resident Evil 4 Remake Duyuruldu! İşte Çıkış Tarihi ve Fragmanı

Resident Evil 4 Remake Duyuruldu! İşte Çıkış Tarihi ve Fragmanı

Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi

Resident Evil 4 Remake söylentileri bir süredir devam ediyordu. Oyun sektörünü bir hayli meşgul eden söylentilere göre Capcom’un yakın zaman içerisinde Resident Evil 4 Remake’i duyuracağı iddia ediliyordu. Bu bu iddialar gündemi meşgul ederken, beklenen duyuru geçtiğimiz saatlerde düzenlenen PlayStation State of Play etkinliğinde geldi. Yapılan duyuruyla beraber merak edilen Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi de resmiyet kazandı.

Etkinlik sırasında RE 4’ün remake sürümü hakkında bazı önemli bilgileri açıklayan geliştirici firma, söz konusu yapımın tamamen yenilenmiş bir oynanış mekaniğine ev sahipliği yapacağını belirtti. Yeni mekaniklerin haricinde oyunun grafiklerini günümüz standartlarına getireceklerini ifade eden firma, aynı zamanda oyunun hikayesini de yeniden düzenleyeceklerini müjdeledi.

Henüz oyun hakkında pek bir detay paylaşılmadı. Ancak, 24 Mart 2023 tarihinde çıkış yapacağı açıklanan oyundan paylaşılan görüntüleri göz önünde bulunduracak olursak, Resident Evil hayranlarını adeta görsel bir şölenin beklediğini söyleyebiliriz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri State of Play etkinliğinde yayınlanan fragmanla baş başa bırakalım.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.