Anasayfa Haber Meta ve LG Üst Düzey Karma Gerçeklik Başlığı İçin İş Birliği Yapıyor...

Meta ve LG Üst Düzey Karma Gerçeklik Başlığı İçin İş Birliği Yapıyor Olabilir

Meta LG Karma Gerçeklik Başlığı

Son iddialara göre Meta ve LG, Apple Vision Pro ile rekabet edecek yeni bir üst düzey karma gerçeklik başlığı geliştirmek için bir araya gelmiş durumda. Korea Economic Daily, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in 28 Şubat tarihinde LG CEO’su Cho Joo-wan ile görüşmek üzere Güney Kore’ye gideceğini iddia ediyor. Toplantının, LG’nin donanım yeteneklerini Meta’nın karma gerçeklik ve yapay zeka deneyimiyle bir araya getirecek ve yeni karma gerçeklik başlığıyla sonuçlanacak bir ittifakın ayrıntılarını sonuçlandıracağı bildiriliyor.

Habere göre Meta, LG’nin başlık için Meta Quest ürünlerindeki donanım cihazlarından daha iyi olabilecek donanım oluşturmaya yardımcı olabileceğini düşünüyor. LG ayrıca akıllı TV’lerinde kullanılan webOS’u kulaklık için de uyarlayabilir.

Meta, LG’nin donanım becerilerini ve webOS’u, yapay zeka modelleri ve hizmetleri oluşturma konusundaki artan deneyiminin yanı sıra, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik hizmetleri oluşturma konusundaki kendi uzmanlığıyla birleştirebilir.

Bu yeni üst düzey LG-Meta başlığın 2025 yılının başlarında piyasaya sürülebileceği iddia ediliyor. Bazı söylentiler, Apple’ın yeni nesil Vision Pro’sunun 2025’in ikinci yarısına kadar piyasaya sürülmeyebileceğini yönünde.

Zuckerberg’in Şubat ayı başlarında Apple Vision Pro’yu sert bir şekilde eleştirdiği bir Instagram videosu yayınlamış olduğunu hatırlatalım.