Anasayfa Haber Microsoft Yapay Zeka Destekli Bilgisayarlar Tanıtabilir

Microsoft Yapay Zeka Destekli Bilgisayarlar Tanıtabilir

Microsoft Yapay Zekalı Bilgisayar

Microsoft, 20 Mayıs’ta Seattle’da bir etkinlik düzenleyerek “Yapay zeka bilgisayarları” vizyonunu detaylandırmayı planlıyor. Etkinlik Microsoft’un Build Konferansı’nın başlamasından bir gün önce gerçekleşecek. TheVerge‘in haberine göre CEO Satya Nadella, şirketin donanım ve yazılım genelinde yapay zeka vizyonunu tartışacak.

Haberde Microsoft’un yeni ARM destekli Windows dizüstü bilgisayarlarının CPU performansı ve yapay zeka hızlandırmalı görevlerde Apple’ın M3 destekli MacBook Air’ini geçeceğinden emin olduğu belirtiliyor. Şirketin Snapdragon X Elite ARM tabanlı yonga setine büyük ölçüde güvendiği ve CPU görevleri, yapay zeka hızlandırma ve hatta uygulama performansında Apple’ın M3 MacBook’unu yendiklerini gösteren bir dizi demo planladığı söyleniyor.

Microsoft, Windows AI PC’lerin Apple’ın Rosetta 2’sinden daha iyi emülasyona sahip olacağına inanıyor. Yapay zeka destekli bu makineler, cihazınızda gördüğünüz veya yaptığınız her şeyi geri getirmenizi sağlayan bir uygulama olan AI Explorer’a özel erişime sahip olacak. Ayrıca yapay zeka destekli bir video akışı özelliği de olacak ve yapay zeka bilgisayarları arka plan bulanıklığı için Windows Studio efektlerine erişebilecek.